Sezóna dovolených se blíží. Mluvčí CK řekla, co přibalit do lékárničky a jaký problém spíš vyřeší tamní léky

Dovolená – Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay

Pandemie koronaviru zájem o dovolenou v zahraničí negativně neovlivnila a lidé jsou mnohdy rozhodnutí k moři vyrazit i přesto, že musí splnit jednu ze tří podmínek - prokázat se negativním testem, očkováním nebo proděláním nemoci. Nezapomínají ale ani na výbavu proti klasickým dovolenkovým potížím - většinou jde o bolesti hlavy či střevní a žaludeční problémy. V případě, že jedete s cestovní agenturou, vaše lékárnička nemusí být nikterak velká. "Pokud se někdo s něčím léčí, tak si samozřejmě musí vzít vhodné prášky," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková a uvedla, co rozhodně není vhodné dělat.

Ani pandemie koronaviru Čechy neodrazuje od cestování, mnozí už mají na léto koupené zájezdy. Turistická zařízení se na příjezd hostů poctivě připravují a nezanedbávají ani přípravu na případné zdravotní potíže svých klientů. I přesto se ale najdou věci, které je lepší přibalit do osobní lékárničky.

"Pokud se někdo s nějakou nemocí léčí, tak si samozřejmě musí vzít vhodné prášky. Základ na bolení hlavy či střevní potíže je také určitě dobré vzít s sebou, případně něco na alergii. V hotelech jsou také většinou lékaři a lékárny bývají na každém rohu, nehrozí tedy, že by něco nešlo sehnat na místě," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

V případě, že vás například v Tunisku, Turecku či Egyptě postihnou střevní potíže, přípravky z českých lékáren zabrat mohou, ale i nemusí. "Prášky, které jsou v zahraničních zemích, pomáhají na střevní potíže víc než ty české. Dokonce se může stát, že český lék vůbec nepomůže. Říkají to například i samotní Egypťané. Lidé by hlavně neměli brát tyto přípravky preventivně, pomůžou skutečně až ve chvíli, když problém nastane," prozradila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí agentury.

Zpěvák, moderátor a dnes řemeslník Martin Kocián (44) si plánoval krásné léto. Jednou z ná...

Střevních potíží, takzvané Faraonovy pomsty, se bojí lidé hlavně před dovolenou v Egyptě. "Rozhodně není pravidlo, že člověk přijede do Egypta, a bude tam mít střevní problémy. Češi se často například báli jíst ovoce a zeleninu, protože si mysleli, že ji v hotelech myjí v kohoutkové vodě. Oni si to ale nedovolí, vše co nabízí, umývají balenou vodou," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Andrea Řezníčková.

Zavřít reklamu