Shannen Dohertyová popsala boj s rakovinou v pandemii. Ze strachu z nákazy vynechala léčbu

Shannen Dohertyová prosí lidí, aby netrávili zvířata
Shannen Dohertyová prosí lidí, aby netrávili zvířata
Foto: Profimedia.cz

Shannen Dohertyová je čerstvou padesátnicí. Herečka, známá ze seriálů Beverly Hills 90210 nebo Čarodějky, bojuje s rakovinou prsu v posledním stádiu. Během pandemie se tento náročný boj ještě více zkomplikoval. Strach z nákazy ji uvěznil doma. Nejen, že se nestýkala s přáteli, ale nechodila ani k lékaři. Dosud neví, nakolik to mohlo ovlivnit její současný zdravotní stav.

Herečka Shannen Dohertyová v únoru loňského roku přiznala, že se jí vrátila rakovina prsu a se zákeřnou nemocí bojuje v posledním stádiu. Jen o měsíc později přišla pandemie koronaviru a její léčba se tím zkomplikovala. Ne snad proto, že by jí lékaři odmítli poskytovat péči, ale proto, že se bála nákazy.

"Věděla jsem, že se něco děje dřív, než to bylo jasné všem ostatním. Proto jsem se začala doma zavírat o něco dřív než kdokoliv jiný. Dávala jsem si velký pozor na to, abych používala dezinfekci, abych dezinfikovala nákupy, kliky, zkrátka vše," řekla Shannen magazínu ET.

Dohertyová se nákazy bála natolik, že dokonce přestala chodit k lékaři. "Nebyla jsem tam celé tři měsíce. Běžně chodím na kontrolu a léčbu jednou do měsíce. Nechtěla jsem se tomu sama vystavit. Vím ale, že spoustě lidí nebyla kvůli pandemii péče vůbec poskytnuta, toto období je pro onkologické pacienty velmi náročné," uvedla herečka.

Stejně jako na začátku pandemie, i nyní Shannen prosí, aby lidé dodržovali bezpečnostní opatření a nosili roušky. "Myslete na nemocné či starší lidi, kteří musí k doktorovi nebo si chtějí jen koupit něco zdravého k jídlu. Nikoho záměrně neohrožujte," apeluje seriálová Brenda Walshová na své fanoušky.

"Cítím se zdravě a je mi dobře. O své nemoci mluvím proto, aby lidé věděli, že když někdo bojuje s rakovinou v posledním stádiu, není nutně na prahu smrti. Koronavirus by pro mě ale mohl znamenat konec," doplnila Shannen Dohertyová, která 12.dubna 2021 slaví jubilejní 50. narozeniny.

Herečka a zpěvačka Linda Finková slaví 53. narozeniny. Přiznává, že je velmi nenáročná, os...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.