Shannen Dohertyová sdílela smutné video. Vyslala světu vzkaz kvůli sově, kterou někdo otrávil jedem

Herečka Shannen Dohertyová
Herečka Shannen Dohertyová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2021

Lidé dokážou být vůči zvířatům krutí. Důsledku bezohledného jednání čelila herečka Shannen Dohertyová (49), známá mimo jiné jako Brenda z kultovního »devadesátkového« seriálu Beverly Hills 90210, která na sociálních sítích sdílela dojemné a zároveň smutné video, které vyvolalo velký rozruch. Poslala vzkaz, kterým apeluje na celou společnost.

Hollywoodská herečka bojuje od roku 2015 s rakovinou prsu, která už pokročila do čtvrtého stádia. Přesto, že se snaží zlepšit svůj zdravotní stav a neustále hledá nové možnosti, jak zvrátit fatální následky nemoci, nezapomíná ani v osobních těžkých chvílích myslet na svět kolem sebe. Dlouhé roky už veřejně projevuje názory týkající se ochrany zvířat a obecně záchrany celé planety, ale tentokrát se obrátila na veřejnost kvůli sově, která byla otrávena jeden na hlodavce a díky obrovskému štěstí přežila, jak uvedl web survivornet.com.

"Doufejme, že když uvidíme, co dokáže jed na hlodavce způsobit jiným zvířatům, jako třeba této sově, pomůže to lidem uvědomit si ve svém srdci, že s tím musí přestat. Chci poděkovat organizaci California Wildlife Center za to, že přijala už tolik zvířat, kterým lidé ublížili," napsala Shannen Doherty dojemný vzkaz a zároveň prosbu na svém oficiálním profilu s tím, že připojila hashtag s názvem: »přestaňte trávit«.

Reakce lidí na její video byly okamžité. Zaznívalo v nich nepochopení k takovému přístupu vůči nebohým zvířatům, někteří sdíleli i své vlastní příběhy ze života, kdy se s něčím podobným setkali a v neposlední řadě lidé posílali mnoho děkovných zpráv za to, že Shannen Doherty v tomto ohledu pomáhá a ještě existují lidé, kterým život zvířat není lhostejný. "Trhá mi to srdce. Sovy jsou jedny z mých nejoblíbenějších," zněl jeden z komentářů. "Je mi zle z toho, když si uvědomím, že jsou lidé takto bezohlední vůči živým tvorům," napsala další žena.

Video má téměř 415 tisíc zobrazení a slavná představitelka Prue Halliwellové z populárního seriálu Čarodějky tak pevně doufá, že tímto apelem skrze sociální sítě přiměje lidi k tomu, aby se zamysleli nad následky svého jednání a uvědomili si to, že člověk by se neměl chovat tak, že je nadřazen přírodě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.