Shelly z Městečka Twin Peaks je i v 50 letech nádherná. Mädchen Amick stárnutí utíká

Mädchen Amick
Mädchen Amick
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2020

Televizní seriál Městečko Twin Peaks měl v 90. letech konkurenci jen v málokterém seriálu a dodnes je fenoménem. Mezi nejoblíbenější postavy patřila krásná Shelly ztvárněná herečkou Mädchen Amick. Dříve bruneta, dnes nestárnoucí blondýna s německým křestním jménem, v 50 letech utíká svému věku.

Pro Mädchen Amick byla role v Městečku Twin Peaks průlomová. Její postavu Shelly, která zažívala domácí násilí, si lidé velmi oblíbili a soucítili s ní. Uchvátila je také svou krásou a dívčí energií, která z ní vyzařovala. Bylo jí tehdy jen 20 let.

O mladých herečkách si dříve lidé mysleli, že mohou nabídnout jen krásu. Mädchen tento stereotyp vyvrátila, ukázala se jako inteligentní žena, která může publiku nabídnout i různé druhy tance a zpěv. Dá se tak považovat za průkopnici, která ukázala, že mladá a krásná se nerovná hloupá.

Propad a vzestup

Městečko Twin Peaks bylo natáčeno v době, kdy tvůrci žánru teenagerovské drama ještě věděli, kdy je dobré přestat. Dočkal se proto jen dvou sérií a chvíli to vypadalo, že se Amick už nepodaří jinde uplatnit.

Svou upadající kariéru mladá herečka znovu nakopla v seriálu Dawsonův svět a později v Pohotovosti. Zůstala u žánru, který ji proslavil a nyní hraje důležitou roli v seriálu Riverdale, který má příznivce hlavně mezi dospívajícími.

Mädchen Amick se v 50 letech daří to, co některé z dalších slavných hereček příliš nezvládají. Stárnutí uniká mílovými kroky, bez plastik, bez injekcí, zato s přirozeností. Po 30 letech od vstupu do velkého televizního světa je manželkou, dvojnásobnou mámou a stále krasavicí k pohledání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.