Sherlock Holmes v Praze. Vychází nové vydání detektivky Golemův stín spisovatele Petra Macka

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Se souhlasem Petra Macka
Redakce |
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2021

Úspěšný český spisovatel Petr Macek připravil další velmi vydařenou knihu pro milovníky detektivek. Tentokrát svůj talent vepsal do knihy s názvem Golemův stín, kterou fanoušci Sherlocka Holmese netrpělivě očekávají na knižních pultech. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl anotaci, ze které lze snadno vyčíst, že jde opět o velmi vydařené dílo.

Anotace:
Podzim roku 1903 nebyl pro Sherlocka Holmese příznivý. Zemřela Irena Adlerová, jeho platonická láska, a snad i kvůli tomu Holmes opět propadl své staré závislosti. Aby vytrhnul přítele ze spárů opiátů, doktor Watson detektiva přiměje zabývat se případem zdánlivě banálního sňatkového podvodu. Slibuje si od něj, že Holmesovi pomůže překonat chmury a myšlenkový útlum, do kterého se s narkotiky dostal. Záhy se však ukazuje, že pozadí případu obyčejného podvodníčka má mnohem závažnější pozadí, vedoucí až na starý kontinent. A zesláblý Holmes se kvůli němu nakonec musí v dalekých Čechách postavit nepříteli děsivějšímu, než jakého si kdy mohl představit. Pražští židé, rozrušení nálezem mrtvoly na hrobě rabiho Löwa, ve všech pádech skloňují slovo Golem…

Doporučená cena 249 Kč. Knihu lze objednat na: www.booktook.cz, www.knizniklub.cz.

O autorovi:
Petr Macek (23. dubna 1981) je český spisovatel, novinář a scenárista. Do světa Sherlocka Holmese vstoupil zatím třikrát – v románech Golemův stín, Případ dobře vychlazené pomsty a naposledy v příběhu Sherlock Holmes a Hitlerův posel smrti. Ten byl namluven i jako audiokniha, v níž si role rozdělili Jan Přeučil (Holmes), Jan Vágner (Watson), Jiřina Bohdalová, Vladimír Brabec, Jiří Dvořák a Jana Postlerová.

S řadou osobností sepsal jejich biografie, třeba s Ivou Janžurovou (Včera, dnes a zítra), Václavem Vorlíčkem (Pane, vy jste režisér) nebo Helenou Vondráčkovou (Každá trampota má svou mez). Knihy 1968 očima 50 a 1989 očima 30 mapují historické milníky vývoje Československa prostřednictvím svědectví známých osobností. Pro televize Nova a Prima napsal řadu scénářů pro různé dokumentární pořady.

Petr Macek je také společně s výtvarníkem Petrem Koplem autorem komiksových seriálů Dechberoucí Zázrak, Pérák a Conan.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu