Show MasterChef vyhrál Martin. Promluvil Radek Kašpárek

Porotci show MasterChef
Porotci show MasterChef
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2022

Letošní ročník kulinářské show MasterChef Česko dospěl do finále. Do vysněného cíle chyběl manažerce Betty (28), typografovi Martinovi (40) a studentce Terce (25) poslední krůček. A ten ve středu večer společně udělali. Nakonec uspěl jediný mužský zástupce ve finále - Martin. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil slavný šéfkuchař Radek Kašpárek (41) o tom, jaký musí být vítěz MasterChefa člověk.

V napínavém souboji se finalisté utkali nejen o cennou trofej, ale také o výhru jeden milion korun a možnost vařit po boku Radka Kašpárka (41) v jeho nové restauraci.

Boj o postup do finále byl lítý a vyčerpávající, ale na jeho konci stanula trojice těch nejlepších amatérských kuchařů z celé republiky. Teď na ně čekal poslední kuchařský souboj, který rozhodl, kdo z nich si zaslouží zvednout nad hlavu trofej pro vítěze. I tentokrát se vařilo třikrát, nikoliv však ve vyřazovacích kolech, nýbrž v rámci přípravy uceleného degustačního menu. Nakonec se vítězem stal Martin, který zvolil menu stylizované do zabijačky.

Redakce Radku Kašpárkovi položila dotaz, podle jakých kritérií se vybírají finalisté, případně vítěz celé soutěže - co je tedy rozhodující.

"Ze všeho nejdůležitější je chuť. Je to soutěž o vaření a hodnotíme jídla podle chuti. Do finálové šestnáctky se tedy dostane člověk, o kterém si myslíme, že má vytříbenou chuť, lépe řečeno, že má »chuť na patře«, to je velmi důležité. Dále sledujeme během vaření, jakou soutěžící mají techniku, jak se v kuchyni orientují, jestli nejsou příliš zbrklí, jestli dokáží zdárně krájet nožem a podobně. Vítěz MasterChefa to musí mít v hlavě také srovnané, protože se následně kolem něj začne dít pořádný humbuk, tudíž je potřeba, aby ho dokázal ustát. To znamená, že to musí být také osobnost. Posuzujeme u soutěžících nejen dílčí věci, ale i celkový dojem," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz gastro mistr Radek Kašpárek, jaký musí být vítěz soutěže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.