Show plná kostýmů bude mít dva moderátory. Jestli nám to jde, to ať posoudí diváci, říká Aleš Háma

Aleš Háma si v show vyzkoušel novou roli
Aleš Háma si v show vyzkoušel novou roli
Foto: Showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2021

Televizní zábava přinesla před necelými pěti lety jedinečný formát show, která nabídla divákům úžasné proměny známých osobností českého showbyznysu do podoby slavných hvězd, ať už naší, nebo zahraniční scény. Jméno oblíbeného herce, moderátora a baviče Aleše Hámy (47) je se soutěží plné kostýmů úzce spjato, protože v rámci všech dosud odvysílaných řad působil v roli soutěžícího, poté usedl do křesla porotce a v nové osmé řadě zastane společně s Ondřejem Sokolem (49) post moderátora pořadu. "S Ondřejem nám to ladí. Opravdu si to užívám," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

V roce 2016 představila nejúspěšnější tuzemská komerční stanice nový zábavní pořad Tvoje tvář má známý hlas, který si získal obrovskou popularitu a sledovanost. Aleš Háma patří k osobnostem, které si prošly napříč řadami soutěže všemi rolemi. V nové osmé řadě se stal jedním z moderátorů a společně s Ondřejem Sokolem, který má s moderací show bohaté zkušenosti, vytvořili sympatickou moderátorskou dvojici.

"Moji kolegové říkají s nadsázkou, že jsem to ještě nerežíroval – to je samozřejmě v žertu. Mám radost z toho, jak nám to s Ondřejem ladí, jestli nám to jde, to ať posoudí televizní diváci. Nám se to moderuje moc dobře. Zase je tam naprosto skvělá parta lidí. Vždycky je to o tom složení, o chemii celé skupiny a štábu, která musí fungovat. A tady to funguje excelentně. Opravdu si to užívám," řekl Aleš Háma pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si užil všechny svoje hvězdné proměny, ale na jednu až tak rád nevzpomíná.

"Vzpomínám na proměnu spojenou hodně s tancováním, což není úplně moje parketa a silná stránka. Byl to Mumuland Petra Kotvalda - číslo, které se mi podle mě moc nepovedlo a ani jsem si ho nedokázal moc užít. Naopak jsem si opravdu užil Hanku Zagorovou, na to dodnes opravdu rád vzpomínám," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz své působení v populární televizní show herec a bavič, který je také vyhledávaným moderátorem velkých společenských akcí a je známý mimo jiné z mnoha úspěšných muzikálů jako jsou Tři mušketýři, Dracula nebo Adéla ještě nevečeřela.

Proměn a neskutečných výkonů bylo v průběhu dosud odvysílaných sedmi řad nespočet, ale přeci jen mezi nimi byla některá natolik silná a emotivní, že se na ně dá jen stěží zapomenout. "Naprosto fenomenálních vystoupení tam byla samozřejmě celá řada. Nicméně na mysl mi vytanula Jitka Čvančarová a její ztvárnění Adele," dodal Aleš Háma pro ŽivotvČesku.cz.

O pořadu Tvoje tvář má známý hlas:

  • První díl historicky první řady byl vysílán 26. března 2016 a finále proběhlo 11. června.
  • Vítězkou první řady se stala herečka a zpěvačka Hana Holišová, která předala výhru 150.000 korun nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK.
  • 10. června 2017 proběhl živý koncert s názvem Tvoje tvář má známý hlas: Koncert v pražské O2 aréně, kde se představilo celkem 16 soutěžících ze tří řad show, které byly tehdy odvysílány.  V prosinci 2019 dokonce dva koncerty.
  • Pěveckou koučkou pořadu je v každé řadě zkušená zpěvačka Linda Finková a pozici tanečního choreografa převzala po Yemim A. D. a jeho taneční skupině Dance Academy Prague od sedmé řady dvojice tanečníku Miňo Kereš a Zuzana »Zizoe« Veselá.
  • V porotě nové řady Tváře zasedne sympatická seriálová dvojice – Marek Lambora a Eva Burešová společně s Jakubem Kohákem, který se do pořadu vrací.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.