Show StarDance bude plná změn. Termín je moudře zvolen, zdůraznila charismatická Tereza Kostková

Marek Eben a Tereza Kostková
Marek Eben a Tereza Kostková
Foto: Nextfoo
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2023

Letošní rok bude pro fanoušky StarDance opět tím, kdy usednou k obrazovkám a budou sledovat taneční dvojice, které se budou snažit probojovat do finálových kol. "Myslím, že je velmi moudře zvolen termín vysílání na letošní rok. A to z důvodu výročí 60 let od zahájení televizního vysílání České televize," uvedla nedávno pro ŽivotvČesku.cz okouzlující Tereza Kostková (46). Česká televize se rozhodla pro několik změn.

V roce 2021 se konala již 11. řada oblíbené taneční soutěže StarDance, kterou tradičně vysílá Česká televize již od roku 2006. Poslední sérii přitom těžce poznamenala pandemie onemocnění covid-19, které způsobilo, že soutěžní páry mohly trénovat jen v omezených podmínkách a nemohly být ve vzájemném kontaktu. Kromě toho některým účastníkům show nový typ koronaviru v průběhu pořadu vystavil »stopku«.

Protože produkce pořadu se musí řídit mezinárodně platnými pravidly od někdejší mediální společnosti BBC Worldwide, která zanikla ke 3. dubnu 2018, a to sloučením s produkční společností BBC Studios - vlastníkem licence, může každý pár v soutěži mít pouze jednu absenci ze zdravotních důvodů. Pokud ovšem daná dvojice chybí ve dvou případech, automaticky je vyloučena. V souvislosti s covidem proto museli klání předčasně opustit zpěvák Mirai Navrátil (30) a herečka Simona Babčáková (50). Česká televize zkoušela s vlastníkem licence vyjednat výjimku pro případ pandemie, ale nepochodila.

Letos je ale ohledně koronavirové pandemie prakticky klid. A ČT plánuje řadu změn. Porota letos na podzim usedne ve složení Tatiana Drexlerová (60), Richard Genzer (56) a obávaný kat Zdeněk Chlopčík (66). Porotce Jan Tománek (45) nebude hodnotit, ale tančit. "Honza se opět postaví na parket a bude soutěžit," uvedl pro Blesk.cz zdroj z Kavčích hor.

Pokud jde o taneční páry, portál přišel s tím, že osloveni byli Vladimír Kořen (49) a Vanda Hybnerová (54), která již na nabídku kývla. Dále se pak ve StarDance mají objevit manželé Marek (35) a Eva (29) Adamczykovi, olympionik Vavřinec Hradilek (36), herečka Ivana Chýlková (59), zpěvák Richard Krajčo (45) či moderátorka Iva Kubelková (45).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.