Sibyla Trelawneyová z Harryho Pottera: Emma Thompsonová je šik blondýnka, která oslaví 61. narozeniny

Emma Thompsonová si zahrála učitelku jasnovidectví v Harry Potterovi
Emma Thompsonová si zahrála učitelku jasnovidectví v Harry Potterovi
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2021

Celosvětový fenomén Harry Potter si získal miliony oddaných fanoušků. Jednu z postav ztvárnila herečka a scénáristka Emma Thompsonová (61), která si zahrála podivínskou a zmatenou učitelku jasnovidectví Sibylu Trelawneyovou. Těžko by se však hledala podobnost, protože maskování skutečného vzhledu britské hvězdy pro její postavu bylo více než povedené. Sympatická blondýnka oslaví za pár dní 61. narozeniny.

Příběhy čarodějného učně Harryho Pottera si získaly obrovskou oblibu a knižní bestseller dostal i filmovou podobu. Zajímavou postavou byla Sibyla Trelawneyová, která vyučovala na škole čar a kouzel v Bradavicích jasnovidectví. V jejím případě šlo o skvělou práci maskérek, které proměnily Emmu Thompsonovou tak, že byla opravdu k nepoznání. Objevila se ve třech dílech, kterými byly Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Fénixův řád a poslední druhá část Harryho Pottera a relikvie smrti.

"Ve filmech o Harry Potterovi byli úplně všichni, včetně celé mojí rodiny. Třeba má sestra Sophie, ani nevím, jak se její postava jmenuje (hraje postavu zaměstnankyně Ministerstva kouzel Mafaldy Hopkirkové, pozn. red.). Ve finálním díle si zahrál i můj soused," uvedla herečka, jak cituje web Mtv.com.

Emma Thompsonová získala za dobu svého působení v herecké branži hned několik ocenění – Oscara, cenu Emmy, Zlatý glóbus nebo cenu BAFTA. Dokonce si v Buckingamském paláci převzala z rukou prince Williama šlechtický titul, díky němuž může užívat před jménem oslovení dáma – ženská obdoba titulu sira. V osobním životě měla herečka románek s kolegou Hughem Laurie (61), který se proslavil jako Gregory House v seriálu Dr. House.

První manželství s Kennethem Branaghem (60) nevyšlo a několik let po rozvodu se znovu provdala v roce 2003. Jejím osudovým mužem se stal herec a producent Greg Wise (54), se kterým má krásnou dceru Gaiu Romilly (21). Krom toho jsou adoptivními rodiči dvou chlapců. Herečka, která už oslavila »šedesátku« a za pár dní bude mít narozeniny, vypadá skvěle. Těžko by někdo viděl její podobu v Sibyle Trelawneyové z Harryho Pottera.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.