Sídlo vraha z Mlčení jehňátek na prodej. V domě Buffalo Billa by chtěl bydlet snad pouze blázen

'Silence of the Lambs' house goes on the market - in time for Halloween
‚Silence of the Lambs‘ house goes on the market – in time for Halloween
Foto:
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2020

Napínavý thriller Mlčení jehňátek z roku 1991 patří k filmovým klasikám. Po letech se dostal do prodeje dům, který diváci znají jako útočiště sériového vraha Jama Gumba alias Buffalo Billa a nutno říct, že přes prvotní vzhled domu by ho koupil snad jen skutečný odvážlivec. A odpovídá tomu i jeho cena.

Film sleduje příběh agentky FBI Clarice Starlingové v podání herečky Jodie Foster (57), která se snaží dopadnout sériového vraha. Ten má přezdívku »Buffalo Bill« a trpí perverzními choutkami, kdy si vyhledává obézní ženské oběti, nechá je vyhladovět ve sklepení domu a pak je stáhne z kůže. Mladá policistka je pověřena pro vyšetřování využít znalosti a psychický vhled do případu od uvězněného kanibala doktora Hannibala Lectora, který ji má dovést po stopách brutálního vraha až k jeho dopadení. Buffalo Bill žije ve svém domě, kde ukrývá oběti a realizuje nejkrutější zvrácené představy.

A právě tento dům ve viktoriánském stylu skutečně existuje a nachází se na 8 Circle Street v Perryopolisu v Pensylvánii. Realitní makléři se snaží »slávu« domu využít k prodeji a v některých místnostech jsou umístěné symbolické předměty spojené s filmem režiséra Jonathana Demmeho (73) – kopie knižní předlohy románu Thomase Harrise (80), dobové plakáty nebo třeba stará televize, ve které běží Mlčení jehňátek. Dům by jinak vypadal vcelku normálně, ale vrahovo doupě ve sklepení už hrůzu rozhodně nahání. "Zájemci se nás často ptají, jestli je tam vážně ta díra ve sklepě. Odpovídáme, že se musí sami jít podívat dolů a přesvědčit se," uvedl jeden z makléřů pro Vulture. Pravdou je, že slavný otvor sloužící ke spouštění ve sklepě »bohužel« není.

Kromě běžných místností jako 4 ložnic a několika dalších pokojů se v době nachází také garáž, dílna pro tři auta, pozemek s bazénem a můžete ho mít za »pouhých« 298 500 dolarů (v přepočtu 6 840 725 českých korun). Zatím se pozemek nedaří prodat - čím to asi bude? V minulosti o něj projevila zájem organizace PETA bojující za práva zvířat, která navrhovala, že z něj udělá tzv. »muzeum empatie«, kde by si návštěvníci mohli obléci kůži týraných zvířat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.