Sigourney Weaverová je pyšnou matkou krásné dcery Charlotte. Vypadá jako mladá Ripleyová z Vetřelců

Herečka Sigourney Weaverová
Herečka Sigourney Weaverová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2021

Děti slavných rodičů to nemají v některých ohledech snadné. Americká herečka Sigourney Weaverová (63), známá mimo jiné z role Ellen Ripleyové v kultovní filmové sérii Vetřelců, má jediné dítě – dceru Charlotte Simpsonovou (31), která už je dospělá žena a matčiny geny rozhodně nezapře. Navíc se stejně jako ona dala na herectví a věnuje se filmové tvorbě.

Mít za matku hollywoodskou hvězdu jako je Sigourney Weaverová není rozhodně lehké. Jednatřicetiletá dcera Charlotte Simpsonová s ní má ale velmi silné pouto a obě si rozumí. Jejím otcem je divadelní režisér a herec Jim Simpson (65). Dcera Weaverové se narodila v New Yorku a tím, že vyrůstala v prostředí filmových legend, ani ji neminulo povolání herečky. Společně s rodiči si zahrála ve filmu Chlapi z roku 2002, objevila se v televizním seriálu Kelsey nebo ve snímku Summit.

"Moje dcera Charlotte je pro mě to nejdůležitější. Moje rodina je na prvním místě a jsem jí opravdu vděčná, že mě nechala odcházet a točit filmy. Ale víte, opustit ji je pro mě velmi těžké. Nesnáším to. Chodila jsem na terapie a zjistila jsem, že mi to pomáhá vyrovnat se s vinou, kterou jsem cítila, když jsem Charlotte opouštěla. V době, kdy jsem odjela natáčet Avatar na Nový Zéland, moje dcera řešila přihlášky na vysokou školu, což mě téměř zabilo. Chtěla jsem mít více dětí, ale teď nelituju, protože se cítím opravdu šťastná, že mám to jedno," řekla Sigourney Weaverová pro britský deník The Guardian.

Obě ženy spolu tráví hodně času a tím, že je Charlotte jedináček, se jí matka snaží věnovat o to více. Tělo jednatřicetileté herečky zdobí řada tetování a mnozí v ní vidí podobu Sigourney Weaverové z mladých let, kdy hrála statečnou hrdinku Ellen Ripleyovou ve Vetřelcích. Jak se říká, krev není voda a také se nezapře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.