Šimon Plánička ze Slunce, seno alias Pavel Kikinčuk slaví 62. narozeniny. Zdeněk Troška mu poslal dojemné osobní přání

Herec Pavel Kikinčuk
Herec Pavel Kikinčuk
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2021

Komediální trilogie Slunce, seno se stala klenotem české kinematografie. Jako čerstvý absolvent brněnské JAMU zazářil v prvním díle s názvem Slunce, seno, jahody herec Pavel Kikinčuk - ztvárnil roli studenta Šimona Pláničky. Právě ve středu 27. října slaví 62. narozeniny, k nimž mu popřál režisér a scénárista kultovních filmů. "Přeji jenom samou radost, zdraví, pohodu, moře krásných rolí a fajn lidi kolem sebe. Ať to všechno funguje. Už je to skoro 40 let od Slunce, seno, jahody, ale byla to Pavlova vůbec první role před kamerou. A byl skvělý," řekl Zdeněk Troška (68) pro ŽivotvČesku.cz.

Pavel Kikinčuk patří bezesporu mezi oblíbené herce. Diváci ho znají například z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, z trilogie Babovřesky nebo z »nováckého« Okresního přeboru, kde si zahrál pokladníka Ludvíka Hovorku. Nezapomenutelný však zůstane jako mladý student Šimon Plánička, kdy si v roce 1983 čerstvě po studiích na brněnské Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) stoupl poprvé před kameru pod vedením uznávaného režiséra Zdeňka Trošky v prvním filmu Slunce, seno, jahody.

Ve středu 27. října slaví herec původem z Hradce Králové 62. narozeniny, k nimž mu popřála přes redakci ŽivotvČesku.cz režisérská legenda českého filmu. "Milý Pavlíku, k tvým narozeninám ti přeji jenom samou radost, zdraví, pohodu, moře krásných rolí a fajn lidi kolem sebe. Ať to všechno funguje jako v tom tvém nádherném malém divadle v Plzni na Doubravce, protože to je živá voda a místo, kam jezdím velice rád relaxovat. V každé roli, kterou jsi tam zahrál, jsi naprosto jedinečný a geniální. Ať ti to opravdu dlouho vydrží," poslal krásné přání Zdeněk Troška.

"Už je to skoro 40 let, ale byla to Pavlova vůbec první role před kamerou. A byl skvělý a naprosto v pohodě, velice kamarádský a vstřícný. Všichni ho měli nesmírně rádi, taky kdo by ho neměl rád. V jeho divadle jsem viděl třikrát za sebou jejich Revizora od Gogola a nejen, že to krásně režíroval, ale také to fantasticky zahrál. Viděl jsem několik různých inscenací včetně té legendární z roku 1968 ze Semaforu, ale zdaleka nejlepší je ta plzeňská z divadla Pluto. To je naprostá nádhera," dodal pro ŽivotvČesku.cz Troška, který na sympatického představitele Šimona Pláničky nešetřil slovy chvály a považuje ho nejen za výborného herce, ale také vynikajícího divadelního režiséra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.