Reklama:

Simona Postlerová zemřela nečekaně. O jejím náhlém odchodu promluvil její kolega Honza Musil

Honza Musil
Honza Musil
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2024

V neděli odpoledne Česko obletěla smutná zpráva. Herečka a dabérka Simona Postlerová zemřela nečekaně ve svém vinohradském bytě. Bylo jí 59 let. S její smrtí se nemohou smířit kromě rodiny ani její kolegové, kteří o Simoně mluví jako o krásné a čisté duši. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl svá slova plná smutku Simonin kolega a moderátor Honza Musil. "Dostalo mě, že umřela tak mladá a nečekaně," napsal známý umělec, jenž v minulosti pracoval s maminkou Simony Postlerové Janou.

Reklama:

Smrt dlouholeté herečky Divadla Na Vinohradech zasáhla celé Česko. Smutní veřejnost, která si ji oblíbila coby herečku a dabérku, ale smutek a šok neskrývají ani její kolegové, kteří o Simoně mluví jako o čisté duši, která to neměla v životě jednoduché.

Reklama:

Pro ŽivotvČesku.cz poskytl svá slova moderátor Jan Musil, který se s herečkou blíže neznal, setkával se s ní ale na akcích, kde recitovala. "Já víc pracoval kdysi s její maminkou Janou, která učila rétoriku. Mě dostalo to, že umřela tak mladá a opravdu tak nečekaně," uvedl spíkr.

Simona Postlerová opravdu neměla jednoduchý život. S manželem a hudebníkem Zdeňkem Hráškem měla dvě děti –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ dceru Janu Magdalénu a syna Damiána. Právě u syna se začala v dětství projevovat vážná porucha autistického spektra. K začínajícímu Aspergerovu syndromu se později přidala i schizofrenie.

Na vážně nemocného syna zůstala herečka od roku 2016 sama. V ten rok jí zemřel milovaný manžel na rakovinu. Zdravotní problémy ho ale začaly provázet už o 11 let dříve, kdy mu lékaři diagnostikovali nádor na oční bulvě. V roce 2005 přišel Zdeněk Hrášek o pravé oko.

Ke skonu známé herečky promluvil pro ŽivotvČesku.cz i slavný režisér Zdeněk Troška. "Osobně jsme se neznali, nikdy jsem s ní nic netočil. Ale je to hrozná zpráva, v poslední době zemřela spousta skvělých umělců, je mi to moc líto," sdělil skleslým hlasem režisér oblíbených komedií a pohádek.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: