Siriuse Blacka z Harryho Pottera už by dnes leckdo nepoznal. Herec Gary Oldman zestárl a zešedivěl, jiskru ale neztratil

Gary Oldman jako Sirius Black
Gary Oldman jako Sirius Black
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 8. 2022

Filmová série Harry Potter proslavila celou řadu herců, jiní už ale na natáčení přišli se záviděníhodným renomé. Jedním z takových je Gary Oldman (64), který v populární čarodějnické sáze ztvárnil Siriuse Blacka. Od té doby ale uplynulo téměř 20 let a on se pochopitelně změnil. Pro magazín Screen Rant pak promluvil o tom, jaká je jeho oblíbená scéna. Překvapivě v ní sám neúčinkuje.

Snímek Harry Potter a vězeň z Azkabanu natáčel Gary Oldman už jako majitel mnoha filmových ocenění a v především dětské sestavě herců byl ostříleným profesionálem. Svou roli Siriuse Blacka, muže křivě obviněného ze spoluviny na smrti rodičů hlavního hrdiny, zahrál naprosto fenomenálně. Není proto divu, že se do ní v pátém filmu vrátil.

Siriuse Blacka nepotkal ve filmu dobrý osud. Přestože unikl z vězení zvaného Azkaban, jeho jméno nebylo očištěno. Kmotr Harryho Pottera pak svému svěřenci pomáhal bojovat se smrtijedy, tedy přívrženci hlavního antagonisty, ale stalo se mu to osudným a zemřel. Byl mladý, sympatický a pro divačky atraktivní.

"Ve své oblíbené scéně jsem neúčinkoval. Jde o scénu z Vězně z Azkabanu, kde se studenti učí zahnat bubáka. Ten nápad se skříní byl fantastický, fantazie tam pracovala na plné obrátky. Navíc myšlenka, že zlo lze zahnat smíchem a humorem... Tahle scéna mi skutečně uvízla v hlavě," prozradil Gary Oldman v rozhovoru pro magazín Screen Rant.

Od natáčení Harryho Pottera, konkrétně třetího dílu, uběhlo už 18 let. Představitel Siriuse Blacka se pochopitelně změnil. Gary Oldman zestárl a věku dává průchod. Nyní již přirozeně šedivé vlasy si nebarví a šedivé vousy mu také sluší. Přestože je na něm přibývající věk znát, jiskru v očích mu nevzal, a tak je herec stále velmi charismatickým mužem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.