Situace je šílená. S očkováním mám ale jasno. Respektuju názory odborníků, říká Miluše Bittnerová

Před rokem se Miluši narodila krásná dcera
Před rokem se Miluši narodila krásná dcera
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Těžká doba dolehla nejen na kulturu, ale postihla mnohé napříč všemi různými obory, kde vládní restrikce omezily nebo úplně znemožnily pracujícím lidem vykonávat jejich povolání. To velmi empaticky vnímá i sympatická herečka Miluše Bittnerová (43), která se v současné situaci snaží maximálně věnovat především své rodině – partnerovi Rendovi a roční dcerce Bettynce. "Celá ta situace je šílená, bude to mít velké následky na psychiku, to je jasné," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Když na jaře zasáhla Česko první vlna epidemie koronaviru, lidé se semkli a snažili se pomáhat jeden druhému. Mnohdy prokazovali takovou laskavost a odvahu, že to vhánělo slzy do očí.

Ale po rozvolnění během léta přišla na podzim další rána v podobě druhé a silnější vlny viru SARS CoV-2. Právě ta měla spíše opačný efekt a českou zemi rozdělila na menší skupiny, ale těmi hlavními jsou ti, kteří se řídí radami uznávaných odborníků a v očkování vidí skutečnou pomoc a naopak ti druzí, kteří vakcínu odmítají a slova epidemiologů, lékařů nebo imunologů a vědců pro ně nemají přílišnou hodnotu a vážnost.

"Já osobně respektuju názory renomovaných odborníků a lékařů. I když se někteří lidé proti očkování staví, jsem člověk, který se ale chce nechat očkovat. Ačkoliv doufám, že se to vrátí do normálu a moc si to přeju, tak s nohama na zemi očekávám, že to bude trvat ještě hodně dlouho," řekla Miluše Bittnerová pro ŽivotvČesku.cz.

I jí se samozřejmě jako člověku pracujícímu v kultuře epidemie koronaviru dotkla po pracovní stránce. "Vládní restrikce mě v pracovním životě ovlivnily maximálně – nemůžu hrát divadlo, samozřejmě mám tím pádem nižší příjmy. Nicméně to naprosto respektuju. Pokud »študovaní« lidé nevidí jinou cestu než to, že se nebudeme scházet, tak to plně respektuju," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz představitelka zdravotní sestřičky Elišky Slavíkové ze seriálu z lékařského prostředí.

Podle ní se hodně zmiňují dopady na kulturu, ale postižená koronavirem zůstávají i jiná odvětví, o kterých by se mělo více mluvit.

"Celá ta situace je šílená, bude to mít velké následky na psychiku, to je jasné. My herci jsme na tom asi stejně, jako jsou hospodští a spousta dalších profesí, které nemůžou pracovat a vydělávat peníze," přiznala pohledná maminka roční dcerky Bettynky, která přišla na svět v prosinci 2019.

"Jak to dělají matky samoživitelky, které jsou z těchto profesí, to nechápu. Spousta lidí šla pracovat do jiného oboru, ale spousta z nich taky nesehnala práci. Je to těžká doba, ale taky nikdo netvrdil, že epidemie je lehká záležitost. Je to tady a musíme se s tím vyrovnat. Musíme to nějak přežít a doufejme, že všichni ve zdraví – to je nejdůležitější," dodala Miluše Bittnerová pro ŽivotvČesku.cz.

Zdravotní problémy a koronavirová epidemie se nevyhýbá ani známým tvářím. Herec Miroslav E...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu