Skladatel Ondřej Soukup popsal průběh covidu: Měl jsem bolesti, pořád spal a myslel si, že zemřu, přiznal

Ondřej Soukup měl hrozný průběh koronaviru
Ondřej Soukup měl hrozný průběh koronaviru
Foto: nextofoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2020

Ondřej Soukup (69) patří mezi přední hudební skladatele a byl také oblíbeným porotcem »Katem« v několika ročnících populární pěvecké soutěže, kterou vysílala nejúspěšnější tuzemská komerční stanice. Příští rok v květnu oslaví jubilejní sedmdesátiny, a tak už mimochodem spadá do kategorie rizikové skupiny lidí kvůli epidemii koronaviru. Ten se mu však bohužel nevyhnul a průběh onemocnění covid-19 u něj neprobíhal rozhodně v poklidu. "Bylo to příšerné, myslel jsem, že zemřu," popsal zkušenosti s nákazou hudební skladatel pro ŽivotvČesku.cz.

Ondřej Soukup je známá tvář českého showbyznysu. Jeho jméno je podepsáno pod řadou úspěšných českých muzikálů jako třeba Johanka z Arku a také mnoha celovečerních snímků jako je například Tmavomodrý svět nebo Oscarový film Kolja režiséra Jana Svěráka (55). Skladatel, který působil v roli porotce historicky první řady pěvecké show Česko hledá SuperStar i jejích dalších ročnících, má přímou zkušenost s koronavirem, kterým se nakazil od svých dětí. "Epidemii vnímám tak, že jsem koronavirus chytnul, jak jinak - od dětí, ač se chráním. Tak jsme ho všichni chytli od dětí. Bylo to příšerné, ale naštěstí jsme z toho venku," přiznal Ondřej Soukup pro ŽivotvČesku.cz.

Popsal také průběh nákazy, která ho trápila několik dní a také  to, co si kvůli onemocnění covid-19 musel prožít. "Měl jsem jeden z možných průběhů - nepřišel jsem o chuť, nepřišel jsem o čich. Nekašlal jsem a v podstatě jsem neměl teploty. Ale na druhou stranu mi bylo příšerně. Tři nebo čtyři dny jsem myslel, že zemřu. Nejedl jsem, jenom jsem spal a bolelo mě šíleně celé tělo a klouby. Bolely mě věci, o kterých jsem ani nevěděl, že je mám. Začalo to postupně. To je asi příběh naprosté většiny lidí, kteří to měli tak nějak, že si toho všimli," popsal přední hudební skladatel pro ŽivotvČesku.cz vlastní zkušenost a projevy koronaviru.

A jak vnímá současnou dobu »covidové« krize, kdy je společnost roztříštěná a všude panuje kvůli vládním opatřením a celkovému stavu v zemi špatná nálada? "Je to doba, která přinesla určitou změnu do našich duší a teprve se uvidí, jestli to bude k lepšímu, nebo k horšímu," řekl Soukup pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.