Školáci se možná vrátí do tříd. Další tvrdá opatření se nemusí týkat žáků, říká ministr Roman Prymula

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2020

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymulu (56) je na stole varianta, že budou potřeba další opatření v souvislosti se zamezením šíření koronaviru na našem území. Dojde k nim, pokud v úterý neklesne denní přírůstek nakažených. Ministr prozradil, zda dojde vzhledem k tvrdším opatření k návratu školáků do lavic. "Může se stát, že půjde o opatření, která se nebudou týkat žáků," řekl ministr pro ŽivotvČesku.cz.

Podle Prymuly je pravděpodobné, že bude navrženo další zpřísnění nynějších opatření proti koronaviru, pokud by úterní čísla šla nahoru oproti denním přírůstkům nakažených ze čtvrtku a pátku.

Pro ŽivotvČesku.cz připustil, že opatření nemusí zasáhnout do návratu žáků do škol. "Vzhledem k číslům, která jsou extrémní, bude záležet, jak se vše bude vyvíjet příští týden. Ale může se stát, že budou přísnější opatření, která se nebudou týkat návratu žáků do škol, ale budou se týkat dalších segmentů. Uvidíme ale, jak to v pondělí probereme," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví Roman Prymula.

"Čísla, která aktuálně máme k dispozici, vedou k tomu, že nějaká opatření budou muset být. Ale vzhledem k tomu obrovskému číslu, které tady je, to může být s návratem žáků složitější, ale věřme, že k poklesu ještě dojde. V tuto chvíli nechci předjímat nějaká rozhodnutí, protože čísla jsou v tuto chvíli nepříznivá," dodal pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula.

Před dvěma týdny ministr zdravotnictví na tiskové konferenci uvedl, že žáci prvního stupně se v případě zlepšení situace od 2. listopadu vrátí do škol.

Po posledním zpřísnění je od čtvrtka až na výjimky zakázán maloobchodní prodej a poskytování služeb a také omezen pohyb lidí. Domovy mohou opouštět jen při nezbytných cestách do práce, na nákupy, k lékaři či za rodinou, setkávat se mohou maximálně ve dvou, pokud nejde o členy jedné domácnosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.