Skupinové intimnosti jako téma Výměny. Češi jsou tolerantní národ, říká odborník na chování v ložnici

Výměna manželek a paní Monika.
Výměna manželek a paní Monika.
Foto: archiv TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Oblíbená reality show, která ukazuje české domácnosti po výměně manželek tentokrát nabídla i pohled do ložnice. Paní Monika (37) televizním divákům sdělila, že s manželem mají rádi skupinové hry. "Češi jsou k tomu velmi tolerantní," uvedl pro ŽivotvČesku.cz lékař Petr Weiss s tím, že chování mnoha lidí ovlivňuje internet.

Nedostatečná výchova dětí, horší hygienické návyky, špatná finanční stránka a třeba vulgární hádky jsou témata, která nejsledovanější tuzemská komerční televize každou středu nastoluje jako téma k diskuzi. Diváci pak řeší, co je normální, co je za hranou a že u nich doma by se to rozhodně nestalo. Pohled do cizích domácností má na některé diváky i výchovný dopad.

Vyměněná manželka Monika (37) a její manžel Štěpán (39) dali tentokrát nahlédnout nejen do kuchyně ale i do ložnice. Monika před televizní kamerou několikrát zopakovala, že experimentování ve vícero lidech se nebrání. "Život je krátký, je třeba si ho užít. Lidi si vzájemně nepatří, to je omyl," uvedla vyměněná manželka před »dočasným« manželem Pavlem (48), který žije se svou partnerkou Marií (36) v monogamním vztahu.

Podle osloveného experta jsou Češi velmi tolerantním národem a hranice jim pomáhá posouvat také to, co vidí v časopisech a na internetu.

"Češi jsou k hrátkám ve skupině dost tolerantní. Nemám data k tomu, zda ta tolerance stále stoupá, spíše bych řekl, že zůstává na vysoké úrovni. Ke skupinovým aktivitám jsou tolerantnější muži než ženy," uvedl pro ŽivotvČesku.cz psycholog a sexuolog Petr Weiss s tím, že v současné době nejsou skupinové hrátky považovány za deviaci.

Vliv na intimní chování české populace má i to, co vidíme v médiích. Je tu snaha o nápodobu. "To, co konzumenti vidí, pak slouží jako model a třeba mladí lidé to považují za normu, jak by se měli v reálném životě chovat," dodal pro ŽivotvČesku.cz Petr Weiss.

Mezi českými muži a ženami pak je rozdíl v tom, kam až zajdou. Pro ženy zůstávají skupinové hry v rovině fantazie, muži pak hledají cestu, jak je realizovat v reálném životě, což může vycházet z evoluce.

V některých rodinách je velkým tématem rozložení domácích prací a péče o děti mezi členy r...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu