Skutečná odměna pro účastníky svatební reality show: Platí se jim jen naprosté minimum

Štěpánka si vzala Pavla
Štěpánka si vzala Pavla
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 11. 2020

Šli do toho kvůli penězům a jsou to vlastně najatí herci. Takové spekulace se šíří o reality show, ve které si čtyři dvojice řekli své »ANO«. Realita je ale jiná. Účastníci pořadu na účasti v televizi nezbohatnou. Redakci portálu ŽivotvČesku.cz se podařilo ověřit, že televize platí jen nezbytné výdaje.

Svatební cesta do Řecka a nebo návštěva exotického Zanzibaru. To jsou destinace, kam se s pánskými protějšky podívaly nevěsty Natálka a Štěpánka. Další páry cestovaly do Slovinska a Portugalska.

Podle mluvčí projektu je ale svatební cesta vlastně jedinou odměnou, kterou manželské páry dostanou. Ve smlouvě s televizí Nova se o finanční odměně nepíše.

"Odměnou je jen svatební cesta a možná i nalezený vztah. V hotovosti páry nic nedostávají. Jediné, co se uhradí, jsou běžné náklady. Musíme si uvědomit, že účastníci během natáčení nepřeruší svůj standardní život, ale třeba normálně chodí do práce," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz koordinátorka projektu Jana Lohrová.

Účastníci soutěže by tak do soutěže měli jít s našetřenými penězi. Nájmy a další odvody za ně nikdo neplatí.

Na svatbu si mohou pozvat vlastní hosty, ale počet je limitován smlouvou. Výběr dekorace, hudby, květin či jídla je pak na soutěžících.

Již dříve jsme vás informovali, že největším rozdílem české verze od dánského originálu je právní závaznost sňatku. V Česku se páry po 30 dnech rozhodnou, zda spolu opravdu zkusí žít. V Dánské verzi se jedná o skutečný sňatek, který páry ošetřují a pojišťují i předmanželskými smlouvami.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.