Skutečná svatba namísto filmové scény. Keanu Reeves se možná nechtěně oženil. Domnívám se, že jsme se vážně vzali, řekl

Herci Winona Ryderová a Keanu Reeves
Herci Winona Ryderová a Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2021

Na počátku devadesátých let vznikl podle slavné knihy Drákula irského spisovatele Brama Stokera i stejnojmenný film, kde si hlavního hrdinu Jonathana Harkera zahrál tehdy sedmadvacetiletý herec Keanu Reeves (57). Během natáčení došlo také na svatební obřad, který podle slov ústřední dvojice nebyl pouze jednou ze scén, ale měl skutečný přesah do jejich osobního života.

Mezi hollywoodskými hvězdami se najdou herecké dvojice, kterým na filmovém plátně nikdy nechyběla vzájemná chemie. Mezi ně se řadí i Keanu Reeves a krásná Winona Ryderová (50) – před kamerou se spolu setkali vícekrát, ale poprvé během natáčení historického snímku Drákula z roku 1992. Ztvárnili zamilované snoubence, kteří v průběhu celého příběhu vstoupí do svazku manželského. Jenže svatební ceremoniál proběhl za přítomnosti skutečných oddávajících a vše nasvědčuje tomu, že se dvojice mohla skutečně vzít.

"Ve skutečnosti jsme se v Drákulovi vzali. Ne, přísahám Bohu, jsem názoru, že jsme vážně manželé. V té scéně jsme využili skutečného rumunského kněze. Takže si myslím, že jsme svoji," řekla v jednom z rozhovorů sama Winona Ryderová, jak cituje web BuzzFeed.com.

Její slova v posledním rozhovoru pro magazín Esquire potvrdil také představitel Nea z kultovní filmové série Matrix. "Dokončili jsme celý obřad se skutečnými kněžími. Winona řekla, že je to tak, Coppola (americký režisér snímku Francis Ford Coppola, pozn. red.) potvrdil, že tomu tak je. Takže se domnívám, že jsme se před zraky samotného Boha vážně vzali," vyjádřil se herec s libanonskými kořeny, který je dobře znám nejen pro svůj obrovský herecký talent, ale také dobrosrdečnost a lidskost.

Jak to ve skutečnosti bylo, zůstane asi už navždy zamlčeno. Keanu Reeves nicméně vždy choval k ženám velkou úctu a projevoval se vůči nim nanejvýš slušně a s respektem. Nikdy se nestal filmovou hvězdou, která by za sebou měla skandální aféry a románky. Od roku 2018 žije s výtvarnou umělkyní Alexandrou Grantovou (48), s níž prožívá harmonický vztah plný lásky a vzájemného porozumění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.