Skvělý režisér i obávaný predátor. Woody Allen je šťastný s adoptivní dcerou své expartnerky

Woody Allen je slavný režisér
Woody Allen je slavný režisér
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2020

Ve světě filmu působí více než 60 let a je čtyřnásobným držitelem Oscara, má ale i pověst predátora. Woody Allen, který má 85. narozeniny, je proslulý svými filmy, stejně jako způsobením největšího skandálu Hollywoodu. Tímto skandálem žije dodnes.

Jeden z nejproslulejších hollywoodských režisérů Woody Allen má skvělou pověst jako filmový génius, jako muž je na druhou stranu mezi herečkami obávaný. Některé z nich litují spolupráce s ním, i přesto, že konkrétně jim nic neprovedl.

Životem Woodyho Allena dodnes hýbe obvinění ze sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit na adoptivní dceři Dylan. Té mělo tenkrát být jen 7 let a režisér jí údajně opakovaně provedl několik ošklivých věcí.

Slabostí pro ženy, které mohou být jeho dcerami, se Allen nikdy netajil. Naopak ukázal, že z pouhé fyzické přitažlivosti může vzniknout cit, kterému se zřejmě dá říkat pravá láska.

Mia Farrow

Jednou ze slavných partnerek Woodyho Allena byla ikona 70. let Mia Farrow. Vztahu s ním ale nepřestane nikdy litovat a to nejen kvůli obvinění ze strany Dylan, kterou s Allenem adoptovala.

Během svého druhého manželství Mia adoptovala tři děti, mezi nimi i jihokorejskou dívku Soon-Yi. Té měl být Woody otčímem, vztah mezi nimi se pak ale vyvinul nečekaným směrem.

Rozdíl 25 nedělal milencům hlavu a Woody nakonec Miu pro její dceru opustil. Postaral se tak o největší skandál Hollywoodu.

Soon-Yi a Woody Allen se vzali v roce 1997 a dodnes jsou spolu šťastní. Dnes už padesátiletou ženu si má režisér i přes svůj pokročilý věk rozmazlovat v mnoha ohledech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.