Skvělý web potřebuje víc, než jen dobře vypadat

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: SEOlight
Redakce |
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2022

Vytvořit si webové stránky může v současné době každý. Mohou dokonce i skvěle vypadat, ale máte pocit, že jim ještě něco chybí. Je to pocit nebo skutečnost?

O tom, že je třeba vyvinout větší snahu o to, aby webové stránky měly úspěch mezi spletí tolika informací, je bezpochyby jisté. Co je ale třeba pro to udělat, to již málokdo tuší.

Online prostředí se zdá takovým ohniskem konkurenčního boje. Dá se vůbec uspět i v současné době, když je zde tolik informací?

Přirozeně na úspěch má právo každý, kdo si jde za svým cílem. Musím vám dát ale za pravdu, že se velmi často setkáváme s názorem, že si někdo vytvoří hezký web, který skutečně na první pohled bude skvěle vypadat, a následně si majitelé těchto webových stránek myslí, že návštěvníci přijdou sami. Je to bohužel klamná mýlka, protože dobře vypadající web rozhodně nestačí. Důležitá je pozice ve výsledcích vyhledávání, což bezpochyby ovlivňuje řada dalších faktorů. Rozhodně se vyplatí věnovat pozornost samotnému SEU, které v kombinaci dalších kroků, zajistí úspěch.

Někde se proslýchá, že SEO je dávno mrtvé a nefunguje. Je tomu skutečně tak?

Bohužel i taková tvrzení se šíří napříč online světem. Nicméně se jedná o mýtus. SEO jako takové se vyvíjí a SEO techniky a další nástroje se přizpůsobují novým vyhledávacím algoritmům. To ovšem neznamená, že SEO umřelo, naopak bez něj se totiž nikdo nepohne dál k většímu úspěchu. Má rozhodně nezastupitelné místo v samotném marketingu a myslím si, že nemá cenu se obávat, že to v budoucnosti bude jiné. Je možné, že se něco pozmění, zvláště některé algoritmy, ale nepředbíhejme dobu.

Mají poté šanci i například malé firmy?

Tady se nehraje na velké kolosy a malé firmy nebo drobné podnikatele. Pokud se zaměří na vhodné SEO techniky, tak úspěch mají všichni. Dokonce i starší weby, které vykazují nízkou návštěvnost, mohou zažít mnohanásobný efekt. Po provedené analýze se navrhnou úpravy a individuálním přístupem se promění celková strategie. Máme i velmi příznivé výsledky v této oblasti. Přirozeně se neustále vzděláváme a pracujeme s nejmodernějšími nástroji, tudíž víme, jak efektivním způsobem dostat weby na přední pozice, aby se daly snadno vyhledat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.