Šlachta ulovil Tlustého pro boj s "blbou vládou". Bývalý ministr financí bude radit hnutí Přísaha

Robert Šlachta
Robert Šlachta
Foto: Se svolením Roberta Šlachty
Jiří Ovčáček | Redaktor a komentátor
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2023

Pamatujete Tlustého kolečko? Předvolební papírová kalkulačka z roku 2006, která měla prokázat výhodnost rovné daně. Autora, exministra financí za ODS Vlastimila Tlustého, nyní do svého ranku ulovil šéf hnutí Přísaha a expolicista Robert Šlachta. Pro ŽivotvČesku.cz řekl, že sází na Tlustého ekonomickou erudici.

"U nás v hnutí Přísaha věnujeme velkou pozornost ekonomickým otázkám a vůbec se nám nelíbí hospodaření současné Fialovy vlády, která místo slibovaného dobrého hospodaření přijímá jedno šílené rozhodnutí za druhým. Současně zadlužuje zemi i sahá na peníze těm nejzranitelnějším. Nejdřív je přece potřeba zamezit rozkrádání země a ucpat díry, kudy tečou stovky miliard z naší země. A ekonomická erudice a zkušenosti bývalého ministra financí jsou nám v tomto přínosem," uvedl Šlachta pro ŽivotvČesku.cz.

Hnutí Přísaha bude podle Šlachty s Tlustým spolupracovat externě, exministr není členem politického uskupení a nikam nekandiduje. To se může změnit, pokud se Přísaha na tom s Tlustým shodne.

"Naše současná spolupráce je externí a expertní, pan Tlustý není ani členem Přísahy, ani za nás nikam nekandiduje. Pokud bude oběma stranám tato spolupráce vyhovovat, já se tomu nebráním, ale dnes to není ta hlavní otázka. Ta je, proč tahle blbá vláda není schopná zastavit rozklad naší země," vysvětlil Šlachta na dotaz ŽivotvČesku.cz ohledně úvah o Tlustého kandidatuře v některých volbách.

Tlustý se začal pohybovat ve vrcholové politice už krátce po listopadu 1989, byl dlouhé roky aktivním mezi špičkami ODS. Stranu ale nakonec opustil. Patří ke generaci politiků, kteří prošli 90. léty 20. století. Jedni je považují za nejsvobodnější období plné euforie, které kdy prožili, druzí poukazují na tunelování podniků a rozkvět mafiánských praktik.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.