Slavia bude hrát s Arsenalem 0:0 a postoupí, říká útočník. Gólů může být hodně, oponuje slavný obránce

Brankář Slavie Praha Ondřej Kolář
Brankář Slavie Praha Ondřej Kolář
Foto: Profimedia.cz

Ve čtvrtek večer se Slavia Praha popere s Arsenalem o postup do semifinále Evropské ligy. Z Londýna si přivezla nadějný výsledek 1:1 a legendy českého fotbalu »sešívaným« věří. "Slavia nás několikrát přesvědčila, že na utkání se umí připravit mentálně," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Švancara (43), který si myslí, že utkání skončí bez branek a českou radostí.

Díky gólu v posledních vteřinách hry si Slavia Praha přivezla z Anglie výsledek 1:1, který dává velké šance do odvety. »Sešívané« do semifinále Evropské ligy posune jakákoliv výhra a také bezbranková remíza. Legendy českého fotbalu se ale shodují, že na 0:0 se s tak silným týmem hrát nedá.

"Musíme si uvědomit, že Arsenal pořád patří mezi top kluby v Evropě, i když teď nemá nejlepší formu. V Londýně jsme viděli porovnání topového českého klubu s velkoklubem a musím říct, že mně se to srovnání líbilo. Nějaké šance pochytal gólman, nějaké šance se prostě se štěstím přežily, tak to při zápasech se silnými týmy bývá. Líbí se mi, že Slavia hraje pořád stejně, ať vede či prohrává, že se pořád tlačí k tomu, že chtějí dát gól. Na Arsenalu zbývalo 5 minut do konce, já už jim moc nevěřil, ale oni to zase zvládli," zhodnotil první utkání pro ŽivotvČesku.cz vynikající brněnský hráč Petr Švancara, který si myslí, že odveta skončí bez branek. Ale o nudné utkání prý nepůjde.

"Slavia dovezla z Anglie parádní výsledek a odveta je otevřená. Arsenal bude mít daleko větší respekt a Slavia nás už několikrát přesvědčila, že na každý zápas se umí dobře nachystat po mentální stránce. Mluvil jsem s asistentem trenéra Zdeňkem Houšteckým a ten mi říkal, že problémem může být zdravotní stav některých hráčů. Ale Slavia má široký a kvalitní kádr, proto si myslím, že se znovu skvěle připraví a že postoupí. Kdybych měl tipovat, tak bych to dal na 0:0, ale nemyslím si, že to bude nuda bez šancí, naopak to možná bude zápas brankářů a já věřím, že ofenziva Arsenalu bude mít mušku vychýlenou jako v Londýně," uvedl svůj tip pro ŽivotvČesku.cz Petr Švancara.

Bývalý vynikající fotbalový obránce Tomáš Řepka (47) souhlasí, že odveta nuda rozhodně nebude. Muž, který má s anglickým fotbalem bohaté zkušenosti z působení ve West Hamu United si myslí, že »sešívaným« bude hrát do not, že Arsenal v Praze musí vstřelit branku, jinak má v podstatě po sezóně.

"S Arsenalem se na 0:0 hrát nedá, to by byla fotbalová sebevražda. Osobně si myslím, že to bude hlavně v prvních minutách opatrnější, že se bude hrát hodně odzadu a bude to takové »oťukávání«. Druhý poločas už bude ostřejší, tam už do toho budou oba týmy více šlapat. Arsenal musí v Praze vyhrát, nebo remizovat alespoň 2:2, aby postoupil. Myslím si, že tento fakt bude hrát Slavii do karet a klidně se může stát, že Slavia nechá hrát Arsenal a bude čekat na brejky. Individuální kvalita jednotlivých hráčů je na straně Arsenalu, ale vše se podle mě bude odvíjet od toho, že Arsenal prostě musí v Praze vstřelit branku. Pro Arsenal se to vyvinulo tak, že ve Vršovicích zachraňují celou sezónu. Je to utkání, které může skončit postupem Slavie i debaklem, může to být těsné, ale také může padnout dost branek, ze mě je to prostě hodně otevřené utkání," řekl pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Řepka.

Sparta Praha nedokázala odvěkého rivala porazit ve 14 utkání po sobě. Letos má tým z Letné...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.