Slavia pošle do derby ty nejlepší. Tomáš Řepka prozradil, proč Trpišovský nenechá opory odpočívat

Bývalý fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka
Bývalý fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka
Foto: nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Životní zápasy proti Arsenalu a do toho prestižní derby pražských S. Slavia Praha zažívá jeden z nejnáročnějších týdnů své historie. Ve čtvrtek budou »sešívaní« bojovat o semifinále Evropské ligy proti týmu z Londýna, už v neděli je ale čeká boj o krále Prahy. Bývalý kapitán Sparty Praha Tomáš Řepka (47) si nemyslí, že Slavia bude v neděli opory šetřit. "Slavia postaví to nejlepší, co má. Derby je ohromně prestižní zápas," řekl Tomáš Řepka pro ŽivotvČesku.cz.

Každý rok bývá derby pražských »S« vrcholem sezóny a oba týmy do boje o krále Prahy posílají hráče s nejlepší formou. Letos je ale situace trochu jiná. Slavia Praha vede ligu s náskokem 14 bodů, i když má Sparta dva zápasy k dobru, náskok sešívaných se zdá dostačující. Derby se hraje každý rok minimálně dvakrát a fanoušci Slavie se více upínají ke čtvrtku, kdy se ve Vršovicích představí Arsenal Londýn a vypukne boj o semifinále Evropské ligy.

Je otázkou, zda trenér Jindřich Trpišovský (45) úspěch v derby »neobětuje« a do zápasu proti Spartě pošle náhradníky, aby si opory mohly před odvetou s Arsenalem odpočinout. Bývalý kapitán letenských Tomáš Řepka si to nemyslí.

"Je pravda, že tento týden je pro Slavii hodně náročný. Čeká je sice odveta s Arsenalem, ale derby je prostě derby. Uvidíme, jak se trenér Trpišovský rozhodne, ale já bych nechal stejnou sestavu, jako byla na Arsenalu. Pochybuji, že se tam objeví nějaký hráč a řekne, že nechce do derby nastoupit. To je tak prestižní zápas, že únava či nějaká bolístka se přejde a do derby chce jít každý. Můj tip je takový, že Slavia postaví to nejlepší, co má. Šetřit hráče na čtvrtek, není ideální. Nemusí to pak vyjít a do toho třeba prohrát i derby? To by pak fanoušci Trpišovskému omlátili o hlavu," řekl Tomáš Řepka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jisté je, že to bude fyzicky i emočně vypjatý zápas.

"Bude to těžký zápas, to je jisté. Doufám, že derby skončí pro Spartu příznivě. Přál bych Spartě, aby u nich po dlouhé době vyhrála. Věřím, že všichni hráči se na zápas těší a že to na výkonu bude vidět. Derby se nehraje každý týden, měl by to být svátek fotbalu," doplnil pro ŽivotvČesku.cz proslulý obránce a zmínil se také o Pavlu Vrbovi (57), který Spartu převzal na začátku února.

"Je to opravdu krátká doba, co Pavel Vrba ve Spartě působí, ale i za těch pár týdnů je už trochu vidět jeho rukopis. Je to pro něj první derby v kariéře a já mu přeji, aby mu to vyšlo. Ten začátek jeho angažmá je zatím dobrý a vyhrát navíc derby, to by bylo pro něj super," dodal Tomáš Řepka, který bude 298. derby bedlivě sledovat.

Fotbalový obránce Ondřej Kúdela (34) se na začátku roku 2022 žádné spravedlnosti nedočká. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu