Slavil by 60. narozeniny, za pár dnů to bude ale 11 let od úmrtí rošťáka Osvalda z komedie Lucie, postrach ulice

Michael Hofbauer
Michael Hofbauer
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2024

Mnozí si ho pamatují jako Osvalda z komedie Lucie, postrach ulice. Snímky, v nichž se objevil, si lidé zamilovali. Řeč je o Michaelu Hofbauerovi (†49), který by přesně 6. ledna slavil své 60. narozeniny. Na 11. ledna připadá jeho smutné výročí, letos uplyne jedenáct let od jeho úmrtí - skonal v roce 2013. Pro ŽivotvČesku.cz herečka Veronika Freimanová uvedla, když se jí redakce dotázala, jak na kolegu, s nímž se v jednom filmu objevila, vzpomíná, že se s ním, což může být pro někoho překvapivé, na place nesetkala.

Redakce oslovila herečku Veroniku Freimanovou, která se sice s Hofbauerem objevila ve snímku Lucie, postrach ulice, ale ve skutečnosti se s ním, jak již bylo uvedeno, před filmovou kamerou nepotkala.

"Bohužel, omlouvám se, ale já ho neznám. Já jsem vyloženě statovala v jedné scéně, když bychom se na tu scénu podívali, tak tam jím párky, nic jiného jsem v tom filmu nedělala," ohlédla se pro ŽivotvČesku.cz populární a diváky velmi oceňovaná herečka.

Pokud jde o samotného herce, svět filmu miloval. V roce 2004 jeho kariéru ale zastavila rakovina. Zhoubný nádor na krku zapříčinil, že Michael Hofbauer odešel do invalidního důchodu. V roce 2006 prodělal operaci a poté podstoupil sérii ozařování. Naposledy se objevil v roce 2010 v televizní pohádce Romana Vávry Škola princů.

Mnozí jistě vzpomenou na snímky jako Tankový prapor, Želary, v nichž se herec objevil. Hofbauer ztvárnil i roli bachaře v thrilleru s Dagmar Havlovou s názvem Normal. Zůstaly po něm dvě děti.

Redakce v souvislosti se vzpomínkou na umělce oslovila i režiséra Zdeňka Trošku. K věci uvedl, že se s Hofbauerem pracovně nesetkal, ale mimo natáčení ano. "Byl to velmi příjemný člověk a mým pohledem i talentovaný," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.