Slávistický brankář Kolář má proražené čelo. Konec kariéry a strach o život, říká ke zranění fotbalová legenda

Ondřej Kolář musel po hrozivém zákroku střídat
Ondřej Kolář musel po hrozivém zákroku střídat
Foto: Profimedia.cz

Velmi emočně vypjatou dohru má utkání Evropské ligy mezi Slavii Praha a týmem Rangers. Při zápase čelil hororovému faulu brankář sešívaných Ondřej Kolář (26). "Vyšetření ukázalo zlomeninu čelní dutiny," uvedl klubový šéf Jaroslav Tvrdík (52).

Skotský tým neunesl vyřazení v osmifinále Evropské ligy a hráči Rangers se dopustili řady brutálních faulů. Největší »řezničinu« předvedl Kemar Roofe, který slávistickému brankáři roztrhl kopačkou čelo.

"Noční vyšetření ukázalo zlomeninu čelní dutiny vlevo. Ondřej Kolář po příletu zamíří do péče lékařů ÚVN," napsal na Twitteru šéf pražského týmu Jaroslav Tvrdík.

K dramatickému zákroku, jehož výsledkem bylo zranění, se vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (47). Upozornil, že následky zranění hlavy se mohou u hráčů rozvinout až v budoucnosti.

"Takový zákrok může Kolářovi ukončit kariéru. A byl to zákrok, který při souhře nešťastných náhod může ukončit i život," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Řepka s tím, že úraz hlavy představuje vždy obrovské riziko. Navíc komplikace při léčení se mohou objevit i po delší době od zranění.

Samotný zápas i události po utkání bude hodnotit komise UEFA. Domácí si stěžovali na to, že hráč sešívaných Ondřej Kúdela použil rasistický slovní obrat. Pražský tým zase tvrdí, že po skončení zápasu byl Kúdela napaden pěstmi v útrobách stadionu.

Fotbalová veřejnost je otřesená z toho, jaký trest dostal obránce Slavie Praha Ondřej Kúde...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.