Slavné dítě Hollywoodu: Z Abigail Breslin vyrostla krásná žena. V dětství se stala obětí sexuálního útoku

Abigal Breslin zazářila ve filmu už v 5 letech
Abigal Breslin zazářila ve filmu už v 5 letech
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 12. 2020

Americká herečka Abigail Breslin (24) patří mezi dětské hvězdy hollywoodského plátna. Z rolí malé holčičky ale dávno vyrostla a je z ní dospělá krásná žena. Jenže sláva si vybrala svou krutou daň a podepsala se i negativně na tom, co musela pohledná blondýnka prožít a s čím dodnes bojuje.

Abigal Breslin poznala jaké je to být ve středu pozornosti už ve třech letech, kdy se stala hvězdou komerční reklamy. Jako pětileté dítě zazářila po boku hollywoodského herce Mela Gibsona (64) v mysteriózním thrilleru Znamení, kde projevila mimořádný herecký talent, který nezůstal bez povšimnutí. Její kariéra se začala rázem velmi slibně rozvíjet.

V roce 2006 ztvárnila sedmiletou holčičku Olive Hooverovou, která touží po korunce královny krásy, v komediálním drama Malá Miss Sunshine. Za ni byla dokonce v 10 letech nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli a stala se čtvrtou nejmladší nominovanou osobností v historii této kategorie.

"Od velmi, velmi, velmi útlého věku jsem byla vychovávána tak, abych se dokázala postavit sama za sebe a neměla pocit, že můj názor nemá žádnou hodnotu. Máma mi říkala, ať vždycky říkám, co si myslím," prozradila Abigail Breslin, jak uvedl web instyle.com.

Proslavila se také ve filmech Zapomenutý ostrov s Jodie Foster (58), Zombieland, Je to i můj život nebo romantické komedii Určitě, možná. Objevila se i v řadě televizních seriálů – Chirurgové, Posel ztracených duší nebo Scream Queens. Její matka Kim Blecker jí dělá manažerku a pracuje na budování její herecké kariéry. Abigail má za kamarádku Dakotu Fanning (26), se kterou si rozumí i díky jejich podobnému osudu dětských hvězd. Herečka má také blízký vztah ke zvířatům, a pokud by to na filmovém plátně nešlo tak dobře, zvažovala by práci veterinářky.

V 21 letech poprvé promluvila o traumatickém zážitku, kdy byla sexuálně napadena. "Nechtěla jsem na sebe nahlížet jako na »oběť«, tak jsem prostě předstírala, že se to nikdy nestalo. Zadruhé jsem s člověkem, co mi ublížil, měla vztah a bála jsem se, že mi nikdo nebude věřit. Věděla jsem, že to ublíží rodině a mým přátelům a nechtěla jsem, aby se to stalo," uvedla herečka, která získala hlavní roli v hollywoodském trháku v pouhých pěti letech, cituje ji web independent.ie.

Herečce byla diagnostikována PTSD (posttraumatická stresová porucha, pozn. red.). "Nebudu předstírat, že to není něco, s čím bych nebojovala. Stále mám ty vzpomínky, noční můry, stále pláču, když se mě někdo nečekaně dotkne," přiznala Abigail Breslin, která u herectví zůstala a natáčí nové filmy, které by měly vyjít v roce 2021.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.