Slova o tom, co Aleš Háma musí podstoupit, než může navštívit milovaného otce. Mám o něj obavy, říká

Aleš Háma dojíždí za tatínkem do Karlových Varů
Aleš Háma dojíždí za tatínkem do Karlových Varů
Foto: nextfoto.cz

Krize v zemi kvůli epidemii koronaviru, neschválení prodloužení nouzového stavu a apely odborníků na kritický stav a fatální rizika rozvolňování. K aktuální situaci, kdy Poslanecká sněmovna neschválila prodloužení nouzového stavu a zdá se, že skutečně dojde k rozvolňování vládních opatření, se vyjádřil oblíbený herec, moderátor a bavič Aleš Háma (47), který má obavy o svého otce, za kterým dojíždí do Karlových Varů. "Vždy se bojím, abych byl v pořádku," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Asi nikoho by ještě v létě loňského roku, kdy se zdálo, že je epidemie koronaviru na ústupu a vše se postupně vrací zase do normálu, nenapadlo, že propuknutí druhé vlny na podzim přinese náročné měsíce a tak krizovou situaci. Odborníci apelují na to, že pokud bude pokračovat nedodržování vládních nařízení, může skutečně dojít ke zhroucení zdravotnického systému. Na reálný příklad z New Yorku z jara roku 2020 upozornil také prezident České lékařské komory Milan Kubek (52).

Aleš Háma, známý mimo jiné jako soutěžící a poté i porotce televizní show plné kostýmů, považuje za největší problém to, jak se chová vláda a jak řídí stát.

"Myslím si, že největší problém není to, jestli je nouzový stav, nebo není. Tady je zásadní chybou ta nekoncepčnost a neschopnost vedení našeho státu řídit to jasně a s jasnými pravidly. Lidé dodnes netuší, co mají dělat a teď speciálně, když není nouzový stav, je zmatek přímo kardinální. Obávám se, že vláda boj s covidem prohrává," řekl Aleš Háma pro ŽivotvČesku.cz.

Nejtěžší je pro něj to, že z Prahy dojíždí za svým 77letým tatínkem, který žije v Karlovarském kraji, kde je podle dat ministerstva zdravotnictví přes 6 tisíc prokázaných případů s onemocněním covid-19. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) navíc včera vyhlásil omezení pohybu pro tři okresy, z nichž jedním je také blízký Sokolov.

"Pro mě je těžké, že mám tatínka v Karlových Varech. Je to poměrně nepříjemné a pokaždé, když k němu jedu, tak si dělám antigenní test, protože se bojím, abych byl v pořádku. Každý týden jsem testovaný také kvůli práci, snad by to tedy mělo být dobré," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz úspěšný herec a moderátor, který je otcem dvou synů – Mikuláše a Jáchyma s tím, že alespoň v rámci práce je velmi vděčný za to, že je na tom dobře a pracovních povinností má dostatek.

"Je to samozřejmě hodně těžká situace, ale já na rozdíl od mých kolegů, kdy někteří z nich už opravdu žijí z posledního, mám to štěstí, že točím. Práce mám relativně dost," uvedl rodák z Karlových Varů a nadaný bavič pro ŽivotvČesku.cz.

Na celé situaci však nachází i určitá pozitiva, která vnímá jako ponaučení pro všechny. "Příroda nikdy nedělá věci jen tak. Přišlo nám to jako upozornění, abychom se zastavili a zamysleli. Jenom jsem zvědav, kolik lidí je schopno to udělat, někam se posunout a přehodnotit svoje životní hodnoty," dodal Aleš Háma pro ŽivotvČesku.cz.

Některé televizní pořady se staly fenoménem a lidé je mají v paměti dodnes. Jedním z nich ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.