Slova o zradě a spekulace o milence. O tom, zda za rozpadem manželství Evy Decastelo skutečně stojí nevěra manžela, promluvila Laďka Něrgešová

Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2022

Překvapivé prohlášení Evy Decastelo (43) o tom, že se jí po 12 letech rozpadlo manželství, rozvířilo vody českého showbyznysu. I když to totiž zpočátku vypadalo, že se jedná o ránu z čistého nebe, ukazuje se, že v kuloárech si o tom šuškali i vrabci na střeše. Že jde slavná dvojice od sebe, totiž měl prozradit blízký přítel či přítelkyně manželů. Podobně je tomu také s příčinami rozchodu - objevují se totiž spekulace, že je za tím někdo třetí. Svou nenápadnou poznámkou v televizním magazínu, který moderuje, to také naznačila ve středu Laďka Něrgešová (46), ačkoli to na dotaz redakce popřela. "Já jsem to myslela tak obecně," odpověděla v rychlosti na otázku redakce ŽivotvČesku.cz, co je na její připomínce pravdy.

Moderátorka Eva Decastelo a její manžel, spisovatel a scenárista René Decastelo (48), spolu v manželství prožili dlouhých 12 let. Za tu dobu si společně pořídili dvě děti, Zuzanu (11) a Michaela (12), a prožili mnoho šťastných chvil. Nyní se rozhodli, že už spolu jako pár nadále nechtějí žít, tedy alespoň to tak bylo původně prezentováno.

"Život není pohádka. Vztahy jsou složité, občas všechno nedopadne, jak jsme si plánovali. Důležité je umět si to přiznat. My s manželem jsme to uměli udělat a pochopili jsme, že jako partneři a manželé už nemáme budoucnost. Ale dál zůstáváme přátelé, a hlavně rodiče našich úžasných dětí. Víc nemá smysl řešit. A víc nemá smysl ani vysvětlovat," uvedla pohledná maminka dvou dětí ve svém veřejném prohlášení na sociální síti Instagram.

Na první pohled to tak působí, že se jedná o velmi klidný rozchod v přátelském duchu, za kterým není nikdo další, ale jen prosté odcizení dvojice. Jenže tento mediální obraz začíná doznávat svých trhlin. Objevily se spekulace, že za rozpadem manželství je někdo třetí, což podpořila Laďka Něrgešová svým poměrně zbytečným vyjádřením v pořadu Showtime ve středu.

"Já nechci nikomu sahat do svědomí a ani se v tom patlat, ale takovou drobnou poznámku si neodpustím. Pokud s někým léta žijete, máte děti, nestálo by za to se v tom vztahu trošičku snažit a udržet rodinu spolu, než abyste odešli za prvním úsměvem a krátkou sukní, kterou v autě pustíte přes přechod?" tázala se moderátorka oblíbeného pořadu.

Tato nařčení nejspíš vedla Reného Decastela, který obyčejně bývá na slovo skoupý, aby rovněž na sociální síti zveřejnil své vlastní prohlášení. V něm stojí, že za rozvodem nikdo třetí není.

"Moc lidí o našem rozchodu nevědělo, protože nebyl důvod to veřejně šířit. A nebýt toho, že jeden z těch, kterým jsme se svěřili, měl potřebu vyprávět to dál, asi bychom žádné veřejné prohlášení nedávali ani teď," naznačil scenárista, jakým způsobem se informace dostala na veřejnost. O koho se mělo jednat, však neprozradil.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala přímo Laďku Něrgešovou s dotazem, co ji k její ne tak docela neadresné poznámce vedlo. "Já o důvodech rozchodu Evy a Reného nic nevím. Ale vím, co je nejčastější příčinou rozvodů lidí před padesátkou, kteří spolu mají děti. To jsem myslela jen tak obecně, jen jsem to tak řekla do vzduchu," vysvětlila zaskočeně pro ŽivotvČesku.cz svou připomínku, která by se snadno dala vyložit i docela jinak.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.