Slova plná bolesti. Václav Noid Bárta promluvil o muzikantovi Honzovi Štrupovi, který zemřel ve věku 39 let

Hudebník Honza Štrup zemřel ve 39 letech
Hudebník Honza Štrup zemřel ve 39 letech
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2021

Patřil k osobnostem, které měly své čestné místo na české hudební scéně. Smutnou zprávu o úmrtí muzikanta Honzy Štrupa, která byla ranou nejen pro jeho blízké, přinesli hudebníkovi kolegové a kamarádi. Známý zpěvák a kytarista z kapel Divoký Bill, Medvěd 009 nebo Rybičky 48 odešel ve věku 39 let. "Byl to moc hodný a milý kluk. Přesně si pamatuju, co jsme si v mládí řekli a co všechno mě naučil. Je to hrozné, upřímnou soustrast jeho rodině a všem kamarádům," řekl Václav Noid Bárta pro ŽivotvČesku.cz.

Působil v předních českých kapelách a řadil se k muzikantům s velkým talentem a láskou ke své práci. Hudební scéna přišla o jednu z výjimečných osobností, Honzu Štrupa, který zemřel v pouhých 39 letech.

"Pokoj tvojí duši," napsali muzikanti z oblíbené kapely Rybičky 48 na svém facebookovém profilu. S vyjádřením upřímné soustrasti se přidala i kapela Divokej Bill, kde zesnulý hudebník také působil. "Kamaráde, díky za společný hraní, hostování, zkoušení a za spoustu legrace a úžasnejch mejdanů! Nikdy nezapomeneme! RIP," uvedli se smutkem členové kapely na svém Facebooku.

"Je mi to velmi líto. Je ho obrovská škoda. Dlouhou dobu jsme se neviděli, ale znali jsme se patnáct nebo šestnáct let. Hodně často jsme chodili na naše rockové sešlosti, naučil mě první rify a dusání na kytaru. Byl to moc hodný a milý kluk. Přesně si pamatuju, co jsme si v mládí řekli a co všechno mě naučil. Je to hrozné, upřímnou soustrast jeho rodině a všem kamarádům," vyjádřil se ke skonu mladého muzikanta Václav Noid Bárta pro ŽivotvČesku.cz. Zatím není jasné, co bylo příčinou náhlého úmrtí Honzy Štrupa, který měl před sebou ještě velkou část života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.