Slova plná překvapení. Jiří Paroubek prozradil, co bylo pro něj nejtěžší ve vrcholné politice

Bývalý premiér Jiří Paroubek
Bývalý premiér Jiří Paroubek
Foto: nextfoto.cz

V politice zažil skvělá léta, ale zažil i co je pád. Řeč je o Jiřím Paroubkovi (68), který byl od roku 2005 do roku 2006 předsedou vlády České republiky. Pro ŽivotvČesku.cz se ohlédl za roky ve vrcholové politice a prozradil, co bylo v jeho kariéře nejen nejtěžší, ale i nejpříjemnější. "Těžké bylo vždy získat lidi," řekl muž, který vystudoval Obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze.

V Grossově vládě od 4. srpna 2004 zastával Jiří Paroubek post ministra pro místní rozvoj. Po demisi celé vlády sestavil novou vládu a byl 25. dubna 2005 jmenován jejím předsedou. Od 13. května 2006 do 7. června 2010 zastával post předsedy České strany sociálně demokratické, na který rezignoval po parlamentních volbách 2010, kdy strana pokračovala v opozici.

Bývalý premiér zažil v politice úspěšné momenty, ale také chvíle, které nebyly tolik příjemné. "Nejtěžší v politice bylo vždy získat lidi. Když jsem tu důvěru získal a podařilo se mi ji udržet alespoň u toho jádra lidí, tak se často dařily velké věci," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek a promluvil o té lepší stránce politiky.

"Nejlepší v politice pro mě byly volební výsledky v letech 2006, 2008, 2009 a dnes se na to dívám jinak, tak i rok 2010. Myslím, že to bylo skvělé volební období plné skvělých úspěchů," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz muž, který po odchodu ze Sociální demokracie byl od listopadu 2011 do listopadu 2014 předseda strany LEV 21 – Národní socialisté.

Dnes je Jiří Paroubek v důchodu, na přímou otázku, zda by existovala možnost jeho návratu do politiky, uvedl, že by to muselo dávat smysl.

Bývalý premiér Jiří Paroubek (68) má téměř čtvrtým rokem partnerský vztah s bývalou poslan...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.