Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová při setkání s papežem očima stylisty: Šaty klasika, decentní účes a líčení na jedničku

Papež František a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Papež František a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (48) je ženou, která je i v zahraničí dobře známá svým citem pro módu. Když se kvůli covidu začaly poprvé nosit roušky, celý svět obdivoval, jak je dokáže sladit s šaty. V neděli okouzlila při vítání papeže Františka (84) na mezinárodním letišti v Bratislavě v zelených šatech a v pondělí ráno se s ním v modrých šatech setkala v bratislavském Prezidentském paláci. "Pro takovou oficiální příležitost jsou tyto šaty vhodné," okomentoval outfity prezidentky pro ŽivotvČesku.cz stylista hvězd Kája Pavlíček.

Zuzana Čaputová je vlivnou ženou, jejíž smysl pro módu neušel pozornosti ani zahraničních médií. Na tak významnou událost, jako je přivítání papeže Františka na Slovensku, nemohla s výběrem šatů šlápnout vedle. Podle stylisty zůstala věrná svému vkusu a zároveň byla velmi elegantní - neodhalila nic navíc.

"Co se týká zelených šatů, tak samozřejmě chápu, že při této příležitosti chce mít prezidentka šaty zavřené a klasické, je to trochu styl odvážné školačky. Tuto zelenou má paní Čaputová oblíbenou, takže to není žádné překvapení a celkově je model spíš klasika, na kterou jsme u ní zvyklí," řekl pro ŽivotvČesku.cz k zelenému modelu stylista Kája Pavlíček.

Hlava katolické církve se v pondělí ráno setkala se Zuzanou Čaputovou znovu, tentokrát prezidentka zvolila šaty v barvě královské modři. Opět byla vhodně zahalená.

"Modrý model jsou šaty klasického střihu, sukně je do áčka. Plus má za nabírané rukávy, které se nyní stávají u šatů trendem. Líbí se mi zúžení rukávů na předloktí, to vypadá velmi zajímavě. Pro takovou oficiální příležitost jsou tyto šaty vhodné, včetně nude bot, které jsou letos trendy. Jemný decentní účes i líčení jsou na jedničku," zhodnotil Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz modrý outfit slovenské prezidentky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.