Slovenský lékař podlehl koronaviru. Všem nevěřícím vzkazuju, ano zemřel na covid, napsala manželka

Nemocnice - Ilustrační snímek
Nemocnice – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

I sousední Slovensko se potýká s velkým nárůstem nakažených lidí s covid-19 a má za sebou i nepokoje, které se odehrály v hlavním městě Bratislavě. Počty zemřelých bohužel rostou a nyní se mezi pacienty, kteří podlehli zákeřnému onemocnění, zařadil i slovenský lékař Rastislav Melek (†48).

Teprve 48letý úspěšný lékař Rastislav Melek onemocněl a byl u něj prokázán pozitivní výsledek na koronavir. Byl hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Ružomberoku na severu Slovenska. Těžký průběh způsobil, že musel být připojen na umělé plicní ventilaci, jak uvádí Tvnoviny.sk. Po náročném boji o život zemřel a zanechal po sobě rodinu s dvěma dětmi.

Ministerstvo zdravotnictví Slovenské republiky zveřejnilo na sociální síti vyjádření ke smrti mladého lékaře. "Dnes je smutný den. Ve věku 48 let zemřel náš kolega MUDr. Rastislav Melek, který měl onemocnění covid-19. Je nám to nesmírně líto a vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině," uvedlo na oficiálním facebookovém profilu. Slova smutku a bolesti zazněla také od premiéra Igora Matoviče. "Jedu v autě domů a pláču. Ne, ne, ne. Nechci, aby nám umírali zdravotní sestry a lékaři jen proto, že pro někoho je právo cizích lidí na ochranu zdraví a života nepodstatná hodnota," napsal slovenský premiér.

K úmrtí manžela se vyjádřila veřejně i truchlící manželka, která musí prožívat kvůli ztrátě milovaného muže a otce dvou děti nepředstavitelně bolestné chvíle. "Nikdy jsem nepsala na Facebooku veřejné statusy, ale teď musím. Byla jsem jeho manželka 14 let, nikdy nebýval nemocný. Zanechal mě tu s 10 letým dítětem a neumíte si ani představit, jaká je to bolest. Všem nevěřícím vzkazuju, ano zemřel na COVID. CT plic to potvrdilo. Byly úplně zničené. A byl úplně zdravý. Takže všichni, co píšou, že se jich to netýká, je jen otázkou času, kdy se jich to dotkne," uvedl její slova Deník záchranáře na sociální síti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.