Slunce vystřelí teploty na 17 stupňů Celsia. Meteoroložka popsala, kdy se do Česka vrátí sníh a zima

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 2. 2021

Obyvatele České republiky čeká teplý týden. Slunce bude lidi lákat na zahradu a na procházky. Uprostřed týdne bude až 17 stupňů Celsia. Ale je možné, že sníh se ještě do Česka vrátí. "Není vyloučeno, že v průběhu března občas na naše území foukne chladnější vzduch od severozápadu, který může přinést třeba dvoudenní ochlazení včetně sněhové pokrývky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Arktická zima by se do České republiky vrátit neměla a bruslení na rybníku musíme odložit až do další zimy. Sníh se ale v České republice ještě objevit může.

"Na polární arktický vzduch, který se k nám dostával ještě minulé pondělí a přinesl celodenní mrazy, to už nyní nevypadá," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, která ale připomněla, že sníh se může objevit i na konci března.

"Není vyloučeno, že v průběhu března občas na naše území foukne chladnější vzduch od severozápadu, který může přinést třeba dvoudenní ochlazení včetně sněhové pokrývky. Podle dlouhodobých statistik je posledním dnem sněžení v nížinách 20. březen," upozornila meteoroložka.

Nejvyšší denní teploty v týdnu by se měly objevit ve středu a ve čtvrtek. Krásné počasí ale nemůžeme čekat po celé republice.

"Při polojasné či skorojasné obloze bude od středy až 17 stupňů Celsia. Vysoké teploty čekáme v Polabí a v dalších nižších nadmořských výškách. Budou rozdíly mezi oblastmi, kde zůstane zataženo nízkou inverzní oblačností, tam budou teploty kolem plus 6 stupňů Celsia," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V úterý podle meteorologů bude jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 stupně Celsia, odpolední maxima vystoupí na 11 až 15 stupňů Celsia. Podobný ráz bude mít počasí také ve středu, kdy se přes den místy oteplí až na 17 stupňů Celsia. Jarní počasí s maximy kolem 15 stupňů Celsia bude v ČR také ve čtvrtek.

Po vzniku samostatného českého státu byl Václav Havel zvolen jeho prvním prezidentem, stal...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu