Slunečné dny budou statečně oddalovat začátek podzimu. Meteoroložka řekla, jak bude vypadat září

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2021

Astronomický podzim začíná 22. září a do té doby by mělo v České republice převládat slunečné počasí s denními teplotami nad 20 stupňů Celsia. Léto tedy ještě nebude chtít svou vládu předat podzimu. "V období do 10. září očekáváme denní teploty 16 až 22 °C," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová (41).

Přichází opravdu vydařený víkend plný slunce, který bude připomínat léto. V pátek i v sobotu budou odpolední teploty 21 až 25 stupňů Celsia. V neděli na území Česka čekáme 19 až 23 stupňů Celsia.

"V období do 10. září bude převážně polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle dešťové přeháňky. Po ránu mohou být místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se zpočátku období budou pohybovat v rozmezí 12 až 7 °C, postupně při malé oblačnosti klesnou na 9 až 4 °C. Denní teploty čekáme 16 až 22 °C, přechodně až kolem 23 °C," popsala vývoj počasí pro první třetinu září meteoroložka Dagmar Honsová.

Poměrně teplé dny by měly v České republice vydržet až do příchodu astronomického podzimu - tedy do 22. září. "Od 11. do 20. září očekáváme zpočátku a koncem období oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky. Jinak bude polojasno nebo skoro jasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky. Ranní teploty čekáme 11 až 6 °C, při malé oblačnosti 4 °C. Denní teploty budou 14 až 19 °C, při zmenšené oblačnosti až kolem 21 °C," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Na přelomu září a října přijde počasí, které je pro toto roční období standardní. V období od 21. do 30. září bude polojasno až oblačno, místy s dešťovými přeháňkami. "Ranní teploty čekáme 10 až 5 °C, při vyjasnění se mohou objevit i přízemní mrazíky. Denní teploty čekáme 15 až 20 °C," řekla Dagmar Honsová k tomu, jak bude vypadat konec měsíce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.