Smích Dominika Feriho na dovolené rozebral psycholog: Politici umí dokonale maskovat, jak se opravdu cítí

Bývalý politik Dominik Feri
Bývalý politik Dominik Feri
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

Bývalý nadějný politik TOP 09 Dominik Feri (24), který je momentálně v politickém »důchodu«, má čas na cestování a na sociální sítě dal snímek, na kterém se široce usmívá. Přitom ho kriminalisté vyšetřují kvůli podezření z deliktů sexuálního charakteru. Podle psychologa umí politici dokonale skrývat, co se děje uvnitř jejich mysli. "Fotka na sociálních sítích není rozhodně výpovědí o tom, jak se cítí a jak běží jeho život," řekl pro ŽivotvČesku.cz k bývalé politické »hvězdičce« psycholog Jeroným Klimeš.

Dominik Feri odešel z politického života, když se objevila tvrzení několika žen, že se na nich mladý člen TOP 09 dopouštěl nátlaku a sexuálního násilí. Případ, ve kterém figuruje několik mladých žen, začala rozplétat policie. Dominik Feri k bobtnajícímu skandálu uvedl, že ne vždy se k ženám choval jako gentleman, ale odmítl, že by porušil zákon a dopouštěl se násilí. Řekl, že hodlá své jméno očistit a novináře, kteří hlasy žen přinesli, chce hnát k soudu.

Po odchodu z politiky má bývalý teplický zastupitel hodně času na své koníčky, mezi které patří i cestování. Shodil svůj legendární účes a vyrazil mimo jiné do Paříže, kde vznikl snímek, na němž se Dominik Feri bezstarostně usmívá. K němu napsal slovo »důchod«. Patrně má vystihovat, že ve čtyřiadvaceti letech má takříkajíc splněno.

Psycholog Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, že fotky na sociálních sítích mohou klamat. Lidé rádi ukazují, že jejich život je dokonalý, i když realita může mít trhliny. Právě politici umí realitu sociálních sítí přizpůsobovat tomu, co volič chce vnímat a vidět.

"Politici jsou politiky kvůli tomu, že umí dokonale maskovat, co se jim hemží v hlavě. Fotka na sociálních sítích není rozhodně výpovědí o tom, jak se cítí a jak běží jeho život. Může to přesně vystihovat, jak se cítí, ale také nemusí. Politici to umí dokonale odfiltrovat a zakamuflovat. Fotky na Instagramu jsou taková »Potěmkinova vesnice« a my nevíme, jak se člověk cítí za tou stěnou," řekl renomovaný psycholog pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jak se Feri opravdu na cestách do zahraničí cítí, ví jen on sám.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.