Smrt kojence v Praze řeší policie jako násilný trestný čin. Dítě bylo zřejmě zavražděno

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2020

Muži zákona řeší od středy případ úmrtí kojence, kterého se snažili několik desítek minut oživit svědci i záchranáři. Bohužel marně. K nahlášenému miminku v bezvědomí vyjížděli záchranáři kolem poledne do Chodské ulice na pražských Vinohradech. Odpoledne z místa v doprovodu policistů odjela neznámá žena - spekuluje se, že šlo o matku dítěte. V současnosti policisté tragédii řeší jako násilný trestný čin.

"Kriminalisté případ v současnosti vyšetřují jako podezření z násilného trestného činu. V tuto chvíli s ohledem na rodinu a také věk dítěte nebudeme aktuálně poskytovat žádné další informace," řekla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Krátce po 13. hodině z místa, kde se tragédie stala, odjížděli muži zákona s neznámou ženou. Pouta nasazená neměla a doposud není jasné, zda šlo o svědkyni, nebo podezřelou. Policisté později uvedli informaci, že v souvislosti s případem zadrželi jednu ženu. Spekuluje se o tom, že by mohlo jít o matku kojence.

Miminko se snažili oživit záchranáři. "Přijímali jsme tísňovou výzvu týkající se bezvědomí a bezdeší u malého miminka. Na místo jsme vyslali lékařskou posádku včetně inspektora. Po celou dobu probíhala telefonicky asistovaná resuscitace. Po příjezdu si záchranáři oživování převzali a pokračovali dalších zhruba 30 minut, bohužel bezúspěšně," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí záchranky Jana Poštová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.