Smrt kulturisty Jakuba Šubrta: Měl v těle rakovinu, pak se to zhoršilo, tvrdí Filip Grznár

Jakub Šubrt zemřel ve velmi mladém věku.
Jakub Šubrt zemřel ve velmi mladém věku.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Ve velmi mladém věku zemřel úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Podlehl zdravotním problémům v úterý 1. září, bylo pouhých 32 let. Jeho úmrtí zasáhlo řadu kolegů z kulturistické branže. Mezi nimi je Filip Grznár, který pro ŽivotvČesku.cz odhalil možnou příčinu smrti.

"Jakuba jsem znal dlouhé roky. V roce 2014 jsem s ním závodil v kulturistice na amatérské soutěži Mr. Olympia a tehdy mě porazil a bylo vidět, že má velkou kariérní budoucnost. Zpráva o jeho úmrtí mě velmi zarmoutila, protože jsme se vídali poměrně často. Co vím, tak zemřel na selhání orgánů," řekl pro ŽivotvČesku.cz o nadějném kulturistovi kolega z branže Filip Grznár.

Podle něj měl talentovaný kulturista nejen velkou kariéru před sebou, ale bojoval s nádorem na jednom z orgánů. "Měl nádor, který se zvětšoval v souvislosti s životním stylem. Víc bych to nekomentoval. Je to pro kulturistiku velká ztráta," dodal Grznár.

Rodák z Broumova strávil velkou část života v Hradci Králové. Jako kulturista se dostal prvně do povědomí sportovní veřejnosti v roce 2008, kdy v kategorii juniorů triumfoval na Mr. Universe NABBA. Ve věkové kategorii do 23 let se ve federaci NABBA prosadil i o rok později, když si tenkrát odnesl titul z mistrovství světa. Následně získal řadu ocenění.

Jakub Šubrt zemřel na akutní selhání vnitřních orgánů údajně během operace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.