Smrt kulturisty Jakuba Šubrta: Měl v těle rakovinu, pak se to zhoršilo, tvrdí Filip Grznár

Jakub Šubrt zemřel ve velmi mladém věku.
Jakub Šubrt zemřel ve velmi mladém věku.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
rud[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Ve velmi mladém věku zemřel úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Podlehl zdravotním problémům v úterý 1. září, bylo pouhých 32 let. Jeho úmrtí zasáhlo řadu kolegů z kulturistické branže. Mezi nimi je Filip Grznár, který pro ŽivotvČesku.cz odhalil možnou příčinu smrti.

"Jakuba jsem znal dlouhé roky. V roce 2014 jsem s ním závodil v kulturistice na amatérské soutěži Mr. Olympia a tehdy mě porazil a bylo vidět, že má velkou kariérní budoucnost. Zpráva o jeho úmrtí mě velmi zarmoutila, protože jsme se vídali poměrně často. Co vím, tak zemřel na selhání orgánů," řekl pro ŽivotvČesku.cz o nadějném kulturistovi kolega z branže Filip Grznár.

Podle něj měl talentovaný kulturista nejen velkou kariéru před sebou, ale bojoval s nádorem na jednom z orgánů. "Měl nádor, který se zvětšoval v souvislosti s životním stylem. Víc bych to nekomentoval. Je to pro kulturistiku velká ztráta," dodal Grznár.

Rodák z Broumova strávil velkou část života v Hradci Králové. Jako kulturista se dostal prvně do povědomí sportovní veřejnosti v roce 2008, kdy v kategorii juniorů triumfoval na Mr. Universe NABBA. Ve věkové kategorii do 23 let se ve federaci NABBA prosadil i o rok později, když si tenkrát odnesl titul z mistrovství světa. Následně získal řadu ocenění.

Jakub Šubrt zemřel na akutní selhání vnitřních orgánů údajně během operace.

Před necelým týdnem zemřel ve věku pouhých dvaatřiceti let dlouholetý úspěšný český kultur...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu