Smrt na Sázavě: Řeka vydala obě těla šestnáctiletých chlapců, policie už informovala zdrcené rodiče

Zásah policie - Ilustrační snímek
Zásah policie – Ilustrační snímek
Foto: Se svolením Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

Aktualizováno: V neděli policejní potápěči našli obě těla mladíků, po kterých nejen muži zákona, ale i veřejnost pátrala od středeční půlnoci. Mladíci se šli koupat do řeky Sázava na Kutnohorsku. Policie vyrozuměla rodiče obou chlapců.

"V neděli v dopoledních hodinách jsme nalezli za jezem u obce Soběšín na Kutnohorsku šestnáctiletého mladíka, který byl jedním z pohřešovaných chlapců. O jeho nálezu jsme již rodiče vyrozuměli,“ uvedli policisté na Twitteru.

Policisté zároveň nařídili soudní pitvu, aby se objesnila přesná příčina úmrtí.

Po druhém chlapci policisté i nadále pátrali. O hodinu později objevili i druhé tělo. Už dříve ale policisté připustili, že šance, že by se mladíci našli živí, je malá.

Muži zákona po obou šestnáctiletých chlapcích pátrali od středeční půlnoci. Ve čtvrtek po nich vyhlásili i celostátní pátrání. Do terénu se vrátili v pátek i v sobotu. Do akce se zapojil také vrtulník a říční záchranáři.

Smrt obou hochů předvídala matka jednoho z nich, která o tom informovala na svém Facebooku.

"S lítostí vám oznamuji, že dne 5. 8. 2020 vyhasly dva mladé životy. Opustil nás Samík Moulis a Leo Vrubl. Samíku, budeš nám moc chybět. Miluji tě,“ loučila se v pátek v podvečer zarmoucená matka pohřešovaného hocha.

Následně svůj status smazala a své jednání vysvětlila: "Ke včerejšímu příspěvku který jsem napsala. Chci napsat, že mi policie řekla že mam myslet na to nejhorší. Napsala jsem tam ten odkaz, ale jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná. A myslela jsem na to nejhorší. Kluci šli do vody, když tam byl silný průtok vody a těla se nešla," uvedla matka jednoho z chlapců a pokračovala: "Omlouvám se myslím že většina lidí mě zná.Psychicky to nezvládám.Pořád si říkám že Samko přijde a řekne mamčo jsem doma. Byla bych nejštastnější namka pod sluncem kdybych Samka mohla obejmout."

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.