Smrtijedka Bellatrix z Harryho Pottera se pochlubila krásnou dcerou. Třináctiletá Nell by mohla prorazit v modelingu

Helena Bonham Carterová jako Bellatrix v Harry Potterovi
Helena Bonham Carterová jako Bellatrix v Harry Potterovi
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

Patří k hereckým ikonám, které si zahrály v jedné z nejúspěšnějších fantasy filmových sériích všech dob. Helena Bonham Carterová (55) ztvárnila temnou čarodějku Bellatrix Lestrangeovou v Harrym Potterovi, kde převedla další ze svých hereckých poloh. V osobním životě je matkou dvou dětí – staršího syna Billyho Raymonda (18) a třináctileté dcery Nell. Právě ona roste do krásy a už jako teenagerka je to velmi pohledná dívka.

Zahrála si v řadě slavných filmů, které buď aspirovaly na významná ocenění nebo jej rovnou získaly. Ať už se jednalo například o Alenku v říši divů, Sweeneyho Todda: Ďábelského holiče z Fleet Street, Královu řeč nebo filmové zpracování světového knižního bestselleru autorky J. K. Rowlingové (56) o kouzelnickém učni Harry Potterovi – tam ztvárnila roli smrtijedky Bellatrix Lestrangeové z rodu Blacků, pravou ruku Pána zla lorda Voldemorta.

Kromě své profese má herečka narozená v Golden Green v Londýně přirozeně také osobní život. Společně s bývalým partnerem a slavným filmovým režisérem Timem Burtonem (63) má dva dospívající potomky, syna a dceru. Právě z třináctileté Nell se »vyloupla« krásná dívka, která má herecké ambice po matce, ale klidně by obstála i ve světě modelingu.

Její narození bylo pro představitelku temné čarodějky z Harryho Pottera velkým darem. "Je hodně dlouhá a krásně voní. Má dost vlasů a já jsem úplně zamilovaná. Dokonce se mi líbil porod, bez váhání bych do toho šla znovu. Dostala jsem nějaké léky, sedla si a užila si to," cituje vyjádření Heleny Bonham Carterové magazín People, když v rozhovoru pro deník Evening Standard popsala první chvíle s dcerou Nell. S Timem Burtonem měli tehdy šest týdnů na to, aby se rozhodli pro jméno děvčátka, jak je ve Velké Británii zvykem.

Nakonec dívenka dostala jméno Nell, které má anglický původ a vykládá se jako zářivá a jasná. Používalo se i jako přezdívka pro Ellen, Eleanoru nebo Helen. Slavní rodiče tím tedy zachovali tradici použití jména Helen v rodině, i když v jiné formě. Zatím si Nell zahrála jen menší roličky ve filmech svého otce, ale všechno má teprve před sebou. Asi není žádným překvapením, že jejím kmotrem se stal hollywoodský velikán a přítel jejích rodičů Johnny Depp (58).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.