Smutná realita. Olga Richterová odhalila, jak lidé chudnou, když onemocní

Poslankyně za Piráty Olga Richterová
Poslankyně za Piráty Olga Richterová
Foto: Archiv Olgy Richterové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2021

Velkým tématem posledních dní je finanční pomoc lidem, kteří jsou pozitivní na onemocnění covid-19 a i přes svou zodpovědnost na to doplácí a přicházejí o nemalé peníze. Poslankyně Olga Richterová (36) vidí zásadní problém v tom, že vláda netvoří tým. "Lidem rapidně klesají příjmy. Je v zájmu státu, aby jim pomohl, potřebují to finančně zvládnout," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirová epidemie sužuje Česko už dlouho měsíce a lidé vyčítají vládě chaotické jednání a zavádění vládních opatření, která se ukazují jako nefunkční. "Vláda netvoří tým. Situace kolem pandemie vyžaduje týmovou spolupráci a za mě je tím významnějším faktorem, proč to selhává, právě ta neschopnost sladit se v týmu několika důležitých lidí. Managovat to společně," řekla Olga Richterová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle ní lidé zažívají těžké životní situace i kvůli finančním ztrátám, které doléhají na jejich psychiku a mnohdy můžou vést až k existenčním problémům.

"Lidem rapidně klesají příjmy. Když jsme to teď znovu počítali, tak 60 % nemocenské je ve skutečnosti 45 až 54 %, ještě se to tam redukuje. Opravdu je to rapidní pokles příjmu v okamžiku, kdy jde člověk na testy a je pozitivní – i když mu třeba nic moc není a nemá žádné příznaky. Je v zájmu státu, aby těmto lidem, kteří se chovají zodpovědně, doplácel tak, aby to finančně zvládli," zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz současnou situaci první místopředsedkyně Pirátů s tím, že vláda by se měla konečně sjednotit a snažit se lidem opravdu pomoci.

"Vláda se musí chovat jako jeden celek a vnímat, že motivace lidí je stejně důležitá jako to, jakým způsobem bude prakticky zvládnutá logistika kolem očkování nebo dispečink intenzivní péče. Není třeba říkat, že nic z toho nefunguje dokonale," dodala Olga Richterová pro ŽivotvČesku.cz.

V roce 2022 je jedním z důležitých témat pro české občany inflace. Podle predikcí Českého ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu