Smutná událost v rodině Rastislava Maďara. Ztratil milovanou ženu, která podlehla zákeřnému covidu

Epidemiolog Rastislav Maďar
Epidemiolog Rastislav Maďar
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2021

Smutná událost zasáhla rodinu uznávaného epidemiologa a odborníka na cestovní medicínu Rastislava Maďara (48), který se musel místo přijímání gratulací k narozeninám smířit s odchodem jednoho z blízkých členů rodiny. Podle jeho vyjádření zemřela jeho tchýně důsledkem onemocnění covid-19. "Pouhý rok po své mamince. S námi tady ale budeš dál. Covid změnil Tvoje plíce na něco, přes co už nešlo dýchat," vyjádřil slova smutku a bolesti na svém oficiálním účtu.

Rastislav Maďar působil v minulosti jako vládní epidemiolog a patří mezi uznávané odborníky především v oboru cestovní medicíny. Koronavirus a onemocnění covid-19 patří mezi témata, která musí řešit dnes a denně, přesto mu bohužel covid zasáhl do života více, než jen v rámci jeho profese.

Během nedělního online rozhovoru pro veřejnoprávní televizi musel rychle ukončit hovor, což byla reakce na křik, který se ozval ve vedlejší místnosti. Bylo evidentní, že se muselo něco stát. "Včera podlehla následkům těžké covid infekce maminka mé manželky. A vlastně i moje »náhradní«, jelikož moje mamka nás opustila před rokem a půl," uvedl pro Blesk zprávy bývalý vládní epidemiolog, který je členem poradní skupiny odborníků MeSES (Mezioborová skupina pro epidemické situace).

Informaci o ztrátě blízké osoby zveřejnil také na svém oficiálním profilu, kde zmínil jako příčinu úmrtí zdravotní komplikace s plícemi. "Pouhý rok po své mamince. S námi tady ale budeš dál. Covid změnil Tvoje plíce na něco, přes co už nešlo dýchat. Nepomohly ani týdny na umělé ventilaci. Děkuji Ti za všechno, Alenko. Vím, že jsi bojovala, ale nešlo to. Budeš nám moc chybět," vyjádřil slova bolesti a pocity ze ztráty blízké osoby Rastislav Maďar na svém Twitteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.