Smutná vzpomínka: Před 5 lety odešla legenda českého filmu. Lubomíru Lipskému bylo 92 let

Před 5 lety zemřel legendární Lubomír Lipský
Před 5 lety zemřel legendární Lubomír Lipský
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2020

Lubomír Lipský (†92) byl nejen legendární herec, ale také lidsky skutečná osobnost. Letos nadešlo pětileté výročí od jeho smrti na podzim roku 2015.

Legendární herec Lubomír Lipský patřil k významným představitelům českého filmu a divadla. Navždy zůstale nezapomenutelný v rolích jako školník Hadrava ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, klasice Tři chlapi v chalupě po boku Jana Skopečka (†94) nebo v rodinné komedii Ať žijí duchové. Byl i zkušeným dabérem a svým hlasem dal podobu řadě oblíbených postav. Lidé si ho pamatují jako velmi příjemného člověka, který se těšil divácké oblibě.

Ve jeho pokročilém věku už ho trápily dýchací obtíže, ale osudným se mu nakonec stalo selhání srdce. Byl převezen se zápalem plic do pražské Thomayerovy nemocnice, kde nakonec 2. října 2015 zemřel ve spánku na srdeční selhání. Smutná zpráva zasáhla nejen jeho rodinu a kolegy, ale také spoustu lidí, pro které představoval úžasnou osobnost s obrovským hereckým umem.

Letos uplynulo 5. výročí od jeho smrti. Rozloučení s Lubomírem Lipským bylo velmi bolestné a dojemné. Proběhlo symbolicky v Divadle ABC, které bylo pro herce v podstatě »druhým domovem« a působil na jeho prknech od roku 1996.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.