Smutné detaily smrti české kulturistky Aleny Kosinové: Vysála ze sebe vodu a její krev měla hustotu medu, říká Filip Grznár

Kulturista Filip Grznár
Kulturista Filip Grznár
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2021

Ve věku 46 let náhle zemřela česká kulturistka Alena Kosinová (soutěžila pod jménem Alena Hatvani). Její tělo údajně nevydrželo zápřah před závodem. "Dostala ze sebe hodně vody, takže došlo ke změně hustoty krve a srdce to neutáhlo," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz její kolega a známý český kulturista Filip Grznár (36), co bylo nejpravděpodobnější příčinou náhlé smrti sportovkyně.

Kulturistku Alenu Kosinovou čekala soutěž ve španělském Alicante. K hlavnímu závodu už ale bohužel nenastoupila. O úmrtí Češky informovala instagramová stránka Femalebodybuildingchannel. Filip Grznár potvrdil spekulace o tom, že srdce české závodnice nevydrželo nápor před soutěží.

"Rvala svou formu přes závit. Měla špatnou genetiku postavy, a i přesto si chtěla něco dokázat. Nedostatek symetrie chtěla dohánět formou, takže to pak skončilo bohužel špatně. Je hodně sportovců, kteří nemají na daný sport vlohy a pak se to snaží kompenzovat jinak a může to dopadnout podobně," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Filip Grznár. U podobných typů lidí je podle něj velmi obdivuhodné, že se nevzdávají a chtějí překonat hranice.

"Znali jsme se pět let. Byla skvělý člověk. Před soutěží ze sebe dostala ale hodně vody, takže došlo ke změně hustoty krve a srdce to neutáhlo. Ta hustota krve je pak jako med a pro tělo a hlavně srdce je to strašně náročné," dodal pro ŽivotvČesku.cz úspěšný český kulturista.

Smutná zpráva o úmrtí kamarádky, která byla velkou inspirací pro ostatní, Filipa Grznára pochopitelně zasáhla. Alena Kosinová se ale rozhodně řadila k lidem, kteří si vždy šli za svými cíli a v životě chtěli něco dokázat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.