Smutné narozeniny dětské hvězdy. Patricia Janečková oslavila 24 let s rakovinou. Takhle nyní vypadá v paruce

Patricia Janečková
Patricia Janečková
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2022

Před časem Patricia Janečková (24), někdejší dětská hvězda z talentové soutěže Talentmania, oznámila přerušení kariéry. Důvodem je onemocnění rakovinou prsu, které talentovanou ženu i přes mladý věk postihlo. Nyní oslavila narozeniny s parukou na hlavě, což pro dívku není nic příjemného. "Nedostatky mám také a nechci se tím trápit, naopak chci ukázat, že moje tělo takhle prostě vypadá. Není to nic špatného," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka Anna Slováčková (26), která stejné onemocnění prodělala, co jí pomohlo se s novým vzhledem vyrovnat.

V roce 2010 se v televizní talentové soutěži Talentmania objevila tehdy dvanáctiletá operní zpěvačka Patricia Janečková (24). Nadaná dívka si ze soutěže odnesla hlavní cenu ve výši čtyř milionů korun a od té doby se zpěvu věnuje profesionálně. Na čas ale kariéru přerušila, protože se nyní musí plně věnovat léčbě rakoviny prsu, která jí byla diagnostikována letos na jaře.

Pohlednou zpěvačku si fanoušci pamatují jako tmavovlásku, nyní však její hlavu místo hřívy zdobí paruka, a tak se Patricia Janečková rozhodla pro změnu a vyzkoušela si blond barvu. "Nikdy by mě nenapadlo, že se v tomto věku budu potýkat s rakovinou, ale život je nevyzpytatelný a má pro nás přichystán plno překážek, se kterými musíme bojovat," vzkázala svým fanouškům, jak se v den svých 24. narozenin cítí.

Jizvy po operacích, výkyvy váhy a ztráta vlasů jsou jen některé z nepříjemných změn vzhledu, se kterými se ženy s rakovinou musí potýkat. Zpěvačka Anna Slováčková pro ŽivotvČesku.cz popsala, jak se s tím vyrovnávala ona sama, zatímco se rovněž léčila s rakovinou prsu.

"Sledovala jsem jiné ženy na Instagramu, které neměly »dokonalé« tělo – respektive bych o všech řekla, že jsou svým způsobem dokonalé. Ale myslím to ve směru, jak to nazývá dnešní společnost a přes jaký filtr se na to všechno dívají média a podobně. Ony vlastně dokázaly své nedostatky tak krásně prodat – jenom díky tomu, že si věřily a měly se opravdu rády takové, jaké jsou, a přijímaly se. To mi přišlo opravdu dobré a moc sexy. Je to něco, co bych chtěla dokázat i já sama. Nedostatky mám taky a nechci se tím trápit, naopak chci ukázat, že moje tělo takhle prostě vypadá. Není to nic špatného," řekla pro ŽivotvČesku.cz pohledná zpěvačka a herečka.

Zkušenost s rakovinou má také zpěvačka Markéta Konvičková. Jednalo se o nádor na vaječníku a způsobil, že zpěvačka otékala v obličeji, přibrala, a dokonce jeden čas musela nosit paruku. Než nemoc přiznala veřejně, musela si vyslechnout řadu nepěkných narážek na svůj vzhled. Internetoví hateři jí například vyčítali, že to přehání s botoxovými injekcemi nebo alkoholem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.