Smutné výročí Radka Brzobohatého. Zemřel před 8 lety, vdova Gregorová se zbavovala domu

Radoslav Brzobohatý a Hana Gregorová
Radoslav Brzobohatý a Hana Gregorová
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 9. 2020

Letos to bude osm let, co zemřel Radoslav Brzobohatý. Český herec skonal 12. září 2012, pouhý den před svými narozeninami. Letos by mu bylo 88 let.

Legendární herec Radoslav Brzobohatý odešel do hereckého nebe den před svými kulatinami. Prasklo mu břišní aneurisma a lékaři v IKEM už mu nedokázali, přes veškerou péči, pomoci.

Vdova po legendárním herci Hana Gregorová nedávno usoudila, že majetek, který využívá v posledních letech jen občas, by měl sloužit někomu lépe. Proto se rozhodla k prodeji s vilou v Říčanech. "Myslím, že se Hanka chce posunout. Ukončit nějakou životní etapu a posunout se dál," potvrdil prodej pro ŽivotvČesku.cz nedávno současný partner herečky Ondřej Koptík. Jde o vilu, kde spolu manželé dlouhé roky žili.

Patriot z Valašska ztvárnil stovky skvělých rolí, a to nejen v divadle, ale i před kamerou. Dlouhá léta patřil k tvářím Divadla Na Vinohradech, nejslavnější filmové role dostal v později zakázaných snímcích Ucho a Všichni dobří rodáci. Brzobohatý nepřestával hrát ani dlouho po sedmdesátce. K jeho dalším slavným rolím patří František z filmu Všichni dobří rodáci, F. L. Věk či Řek Zorba.

V roce 2004 pak spolu s manželkou Hanou Gregorovou založili Divadlo Radka Brzobohatého, které ale následně prodala. Dnes je Hana Gregorová principálkou Divadélka Radka Brzobohatého.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.