Smutný odchod Ulriky Kotajné: Prožily jsme krásný život na střední škole, zavzpomínala Barbora Kodetová

Na kolegyni zavzpomínala i herečka Barbora Kodetová
Na kolegyni zavzpomínala i herečka Barbora Kodetová
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Náhlý odchod mladého života zasáhl nejen hereckou scénu. Zemřela nadaná herečka Ulrike Kotajná (†49), která ztvárnila roli zdravotnice Vendy v komedii režiséra Jana Hřebejka (53) a Petra Jarchovského (54) Pějme píseň dohola nebo Elen ve filmu O život. K jejímu úmrtí se pro ŽivotvČesku.cz vyjádřila i herečka Barbora Kodetová (50), která s ní strávila šest let na konzervatoři a zavzpomínala na společná studentská léta.

V neděli 8. listopadu odešla do hereckého nebe Ulrike Kotajná, která zemřela ve věku 49 let. Její smrt zasáhla také kolegyni a kamarádku ze střední školy Barboru Kodetovou. "S Ulrikou jsme byly kamarádky na konzervatoři, ale dlouho jsme se neviděly. Delší čas jsme se míjely také proto, že já jsem někde úplně jinde a nebyla jsem s ní v kontaktu. Byly jsme spolužačky šest let a prožily jsme spolu moc hezká léta na střední škole. Byla to krásná mladá holka a vnímám to jako hroznou tragédii, protože jí ještě nebylo ani padesát. Její smrt byla náhlá," řekla Barbora Kodetová pro ŽivotvČesku.cz.

"Rozhodně nešlo o žádnou tragédii ve smyslu sebevraždy, nic takového, ale o zdravotní příčinu. Je to velmi smutná událost a nás všechny její spolužáky to hodně zasáhlo. Je příliš brzo na to, aby lidé odcházeli před padesátkou a navíc v podstatě zdraví lidé. Myslím si, že ten celkový stres, který se teď na nás všechny navalil, způsobuje právě tato náhlá úmrtí. Současná situace tomu určitě nepomáhá a pro hodně lidí je to velmi složité období. Podepisuje se na zdraví i u mladých lidí a Ulrike není sama. Těch, kteří v poslední době odchází, je opravdu velmi mnoho," řekla oblíbená herečka a dabérka pro ŽivotvČesku.cz.

A jak vzpomíná na studijní léta, kdy herečky pojilo nejen přátelství, ale spolupracovaly spolu také v rámci hereckých aktivit? "S Ulrikou jsem strávila opravdu intenzivních šest let spolupráce na konzervatoři a byla to moc milá spolužačka. Hodně jsme spolu hrály, dělaly všechna absolventská představení a všechny přehrávky. Užily jsme si krásný život na střední škole a je mi to moc líto. Opravdu je to velká škoda," dodala Barbora Kodetová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.