Reklama:

Smutný pohled na to, jak se chovají ti, kteří chtějí vládnout Česku: Schillerová provokuje Spolu němohrou, její šéf straší děti na skákacím hradu

Alena Schillerová a Andrej Babiš
Alena Schillerová a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2024

Názor: Pokud se podíváme na současné chování některých politiků, kteří po sněmovních volbách v nadcházejícím roce usilují o obsazení vládních pozic, je těžké si udržet vážnou tvář. Příkladem Alena Schillerová se snaží upoutat pozornost videi, která hraničí s absurdní parodií. V jednom ze svých posledních příspěvků na síti TikTok němohrou provokuje koalici Spolu. Podle názoru redakce ŽivotvČesku.cz je sice pěkné, že politici ukazují jakýsi nevyžádaný smysl pro humor, ale v tomto případě se bývalé šéfce státní kasy nějak vytratilo ze zřetele, že voliče by mohla více zaujmout seriózní politická diskuze než fraškovité scénky. Jinak tomu není ani u jejího stranického šéfa, který vyloženě propadl »infantilnosti«. Je tak otázka, zda tihle lidé myslí vážně, že chtějí vést lépe Českou republiku než stávající vláda, kterou z opozičních lavic soustavně kritizují.

Reklama:

Babiš se v posledních několika měsících rozhodl, že nejlepší cestou, jak si získat srdce voličů, je návrat do dětských let. Na konci května na skákacím hradu strašil svou přítomností nejmenší, zatímco rodiče trnuli hrůzou, zda téměř sedmdesátiletý politik neublíží jejich dětem nějakou jeho věku neadekvátní akrobacií. Dělo se tak v závěrečné fázi kampaně hnutí ANO před volbami do Evropského parlamentu v parku u metra na pražském Opatově.

Připomeňme si ale, že právě opoziční lídr často kritizuje vládu za to, že jediným jejím konceptem je »Antibabiš«, ale přitom vzápětí provokuje s »Fialovým mimoněm« a podobnými nedůstojnými nesmysly ve svých videiích na sociálních platformách. S ohledem na chování bývalého premiéra jde o argument až komicky protimluvný.

Reklama:

Mimochodem Babišův výstup na skákacím hradu je jen další epizodou v jeho sérii pokusů přiblížit se voličům bizarním způsobem. Nedávno na koncertě kapely Mirai se pokusil o zpěv a poskakování mezi o dvě generace mladšími lidi, což opět spíše vzbudilo údiv než obdiv. Redakce ŽivotvČesku.cz o tom psala v jednom z předchozích článků.

V redakci ŽivotvČesku.cz se tak domníváme, že pokud si opoziční politici myslí, že cesta na vrchol vede přes dětské atrakce a nešikovné parodie, pak je potřeba povzbudit voliče k tomu, aby se zamyslel nad tím, koho chce ve vedení země, aby jako typický »Čecháček« pár měsíců po volbách neotíral z tváře slzy jako hrachy a neprovolával hesla o »národní hrdosti«.

Čím dál tím více se totiž zdá, že seriózní politika je nahrazována cirkusem. Volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží a je důležité, aby voliči měli na paměti, jak se jejich potenciální »vůdci« chovají.

Politika by měla být o zodpovědném vedení, nikoliv o snaze upoutat pozornost za každou cenu. Není pak divu, že mnoho lidí ztrácí důvěru v český politický systém, když vidí, jak se lídři politických stran předvádějí na veřejnosti. Jít k volbám je pak spíše za trest než radostí.

Pokud se chce opozice opravdu odlišit od současné vlády a jejího údajného »Antibabiš« konceptu, měla by se zaměřit sama především na seriózní a konstruktivní politiku, která nabídne reálná řešení problémů České republiky.

Voliči si totiž napříč politickým spektrem zaslouží lídry, kteří se budou věnovat skutečným problémům a nebudou ztrácet čas trapnými představeními - jinými slovy se budou chovat jako státníci a ne jako komedianti preferující barvité reprodukce hraničící s infantilní zábavou na sociálních platformách. Tohle si opravdu Česko po sérii tvrdých ran nezaslouží.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: