Sněhový démon bude řádit. Přehled počasí den po dni na celý týden upřesnila konzultantka Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2021

Listopad se pomalu loučí a o slovo se přihlásí chladnější prosinec. Přelomový týden si připravil řadu překvapení. Bude bohatý na srážky. "Ty očekáváme v široké škále skupenství od deště, před déšť se sněhem až po sněžení. Také teploty budou jako na horské dráze. Počítat i nadále musíme s nebezpečnými jevy. Po ránu s náledím nebo zmrazky. Přechodně i novou sněhovou pokrývkou," upřesnila charakter počasí nového týdne konzultantka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Týden, v němž si poslední měsíce roku podají ruku, bude mimo vyjmenované jevy větný – čerstvý vítr bude snižovat pocitovou teplotu a v kombinaci se sněžením se budou tvořit sněhové jazyky.

"V pondělí bude proměnlivá oblačnost, občas sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. V úterý bude přes naše území přecházet teplá fronta. Bude to největrnější den pracovního týdne. Bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, během dne od západu pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat mezi -2 až -8 °C. Nejvyšší pocitové teploty vystoupí na -3 až 3 °C," upozornila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz na změnu, která se odehraje v úterý.

Středa odstartuje zataženou oblohou, občas déšť, na horách sněžení. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 °C, pocitově až kolem -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 3 až 7 °C. I nadále bude větrno.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas déšť, na horách sněžení, postupně se bude hranice sněžení snižovat do cca 400 m. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Pátek si přichystá oblačno až zataženo, občas déšť, od středních poloh sněžení. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

"V sobotu bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 0 až 4 °C. V neděli bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.